Informacja dla pielgrzymów

 

Zasady i ograniczenia dotyczące walki z pandemią koronawirusa w zakresie sprawowania kultu religijnego 

Od dnia 4 maja 2021 r. obowiązuje limit osób, które mogą uczestniczyć w uroczystościach religijnych.

Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.

Obowiązuje limit osób w świątyni 1 os./na 15m, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m.

Powierzchnia bazyliki górnej wynosi 7 009 m2
Jednocześnie może przebywać 467 osób.

Powierzchnia bazyliki dolnej wynosi 7 319 m2
Jednocześnie może przebywać 487 osób.

---------------------------------------------------------------------------------------


Ogłoszenia duszpasterskie
Bazylika Matki Bożej Licheńskiej
VII Niedziela Wielkanocna, 16 maja 2021 r.
 
1.Dzisiaj VII Niedziela Wielkanocna, Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.  Dzisiejsza Uroczystość kończy 40-dniowy okres ukazywania się Zmartwychwstałego Chrystusa i umacniania w wierze Apostołów, pomaga nam lepiej zrozumieć zapewnienie Jezusa: idę do Ojca przygotować wam miejsce. Żyjemy wciąż nadzieją na przebywanie na wieki w niebie, razem z naszym Zbawicielem, w domu Ojca.
 
Dzisiaj w naszym sanktuarium Dzień promocji honorowego oddawania krwi pod hasłem „Twoja krew może ocalić komuś życie”. Chętni, którzy chcieliby oddać krew mogą to uczynić w dolnej bazylice w Sali Całunu Turyńskiego od godz. 8.30 do 12.00. Zapraszamy.
 
2.We wtorek, 18 maja, Uroczystość św. Stanisława Papczyńskiego, Założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium. Sanktuarium św. o. Stanisława znajduje się w Górze Kalwarii k. Warszawy.
 
3. W środę, 19 maja, w naszym sanktuarium kolejny Dzień św. Józefa w ramach trwającego w Kościele Roku św. Józefa. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i refleksji o św. Józefie podczas mszy świętych o godz. 6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00 i 19.00. 
 
4.  W dniach 20-23 maja odbędą się w naszym sanktuarium kolejne rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej. Zapraszamy do takiej formy odnowy życia. Natomiast w dniach 21-23 maja zapraszamy na eucharystyczne rekolekcje maryjne „Msza Święta z Maryją”.  Szczegółowe informacje o rekolekcjach i zapisy w Biurze Obsługi Pielgrzyma.
 
5. W piątek, 21 maja, zapraszamy na nabożeństwo wielkanocne Via lucis, czyli Droga światła o godz. 18.00.
 
6. W najbliższą niedzielę, 23 maja, Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. W naszym sanktuarium to też Dzień dziękczynienia za sakrament bierzmowania., a także Dzień matki w domu Matki, czyli ogólnopolska pielgrzymka matek do Matki Bożej Licheńskiej. Główna Msza św. o godz. 12.00. 
 
7. Zachęcamy do podjęcia się Duchowej Modlitewnej Adopcji Maturzysty, czyli szczególnej modlitwy o wyproszenie dla niego łaski powołania do Zgromadzenia Księży Marianów. Po każdej mszy św. można zabrać specjalne obrazki Matki Bożej Licheńskiej z okolicznościową modlitwą.
Trwamy na modlitwie w intencji wszystkich tegorocznych maturzystów. Prosimy dla nich o dary Ducha Świętego, życzymy jak najlepszych wyników egzaminu maturalnego oraz dobre rozeznanie dalszej drogi życiowej. 
 
8. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.
 
Ks. Janusz Kumala MIC
Kustosz Sanktuarium