Piknik z mamą i tatą przed licheńską bazyliką

Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, podchody rodzinne, balony do nieba, pokaz sprzętu strażackiego oraz finał konkursu fotograficznego odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia, podczas piątego Pikniku z mamą i tatą przed licheńską bazyliką.

Każdego roku w ostatnią niedzielę wakacji do Lichenia przyjeżdżają całe rodziny. Tego dnia na placu przed bazyliką dziesiątki dzieci spędza beztrosko czas wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Podczas pikniku dzieci uczestniczą w przygotowanych specjalnie na okazję zabawach, grach i konkurencjach sprawnościowych. W ubiegłych latach dla najmłodszych zagrali m. in. Arka Nowego oraz Joszko Broda.
„Jak co roku pragniemy zaprosić do Sanktuarium całe rodziny. Wspólna modlitwa, a potem wspólna, rodzinna zabawachcemy pokazać, że można owocnie i radośnie spędzić razem czas. Nie umiemy wypoczywać, tym bardziej nie umiemy wypoczywać razem. Za bardzo jesteśmy zagonieni przez kierat codzienności, i gdy przychodzi niedziela, przeżywana jest przed telewizorem, albo na zakupach. Nazwaliśmy to wydarzenie Licheńskim Spotkaniem Rodzin”powiedział ks. Piotr Kieniewicz, v-ce dyr. Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, organizator spotkania.

Przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 12:00, odbędzie się Msza św. licheńskiej bazylice ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tegoroczny piknik odbędzie się pod hasłem Rodzina mocna wiarą.

Podczas pikniku, który rozpocznie się o godz. 13:00 na placu przed licheńską bazyliką, przewidziana jest także zabawa w podchody rodzinne.

W tym dniu nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wakacje z rodziną”. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres Sanktuarium zdjęcia, przedstawiającego rodzinę podczas wakacyjnego wypoczynku. Zwieńczeniem pikniku będzie wypuszczenie w niebo kilkuset kolorowych balonów.

Tegoroczny „Piknik z mamą i tatą” w Licheniu odbędzie się po raz piaty. Jego organizatorem jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Licheń Stary, 18 lipca 2013 r.