Urodzinowy prezent

Państwo Elżbieta i Jan Petkowie z Gdańska są małżeństwem od 48 lat. Jutro (6-go lipca) pani Elżbieta będzie obchodzić 70-te urodziny. Ten szczególny dzień państwo Petkowie spędzą w licheńskim Sanktuarium.

Dzieci państwa Petków postanowiły zrobić rodzicom prezent w postaci tygodniowego pobytu w Licheniu. Było to możliwe dzięki ofercie „Zrób prezent” skierowanej do osób, które chcą spędzić kilka dni w Sanktuarium w zorganizowanej formie:
„Prezent jest od dzieci. Kochających zarówno wnuków, jak i dzieci z rodzinami. Szczególnie dla mnie bo 6-go lipca obchodzę 70-te urodziny” – powiedziała łamiącym się ze wzruszenia głosem jutrzejsza solenizantka.

Do Lichenia państwo Petkowie przyjechali wraz z najmłodszym z siedmiorga dzieci, Łukaszem. Czas mija im bardzo szybko.  Każdego dnia uczestniczą we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, zwiedzają Sanktuarium i odpoczywają:  
„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z tego względu, że mamy takie kochane dzieci. Dziękujemy im za to wszystko” – powiedziała pani Elżbieta Petko.

Do tej pory zwiedzili już Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego, kaplicę bł. Jana Pawła II oraz bł. Stanisława Papczyńskiego. Wczoraj wybrali się w krotką pielgrzymkę do lasu grąblińskiego, gdzie spacerowali i modlili się w miejscu objawień Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Zatrzymali się także na chwilę modlitwy w kościele pw. św. Doroty. Jak przyznali, są pod wrażeniem zmian, które dokonały się w Sanktuarium od ich ostatniego pobytu w Licheniu w 1999 roku.

Każde z miejsc, w których się pojawiają, dokładnie uwieczniają na fotografiach, aby po powrocie do domu pokazać i opowiedzieć dzieciom i wnukom o Licheniu. Za dwa lata będą chcieli przyjechać do Lichenia ponownie, tym razem podziękować matce Bożej Licheńskiej za 50 lat wspólnego małżeńskiego życia.

Licheń Stary, 05 lipca 2013 r.