Holendrzy odwiedzili Licheń

Trzydziestoosobowa grupa Holendrów zwiedzała dziś (21-go czerwca) Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Ich wizyta w naszym kraju w głównej mierze ma wymiar biznesowy, jednak jak przyznali, „nie mogli ominąć tak zachwycającego miejsca będąc w Polsce”.

Pielgrzymi z Niderlandów przedstawicielami firmy zajmującej się sprzedażą samochodów jednej ze skandynawskich marek. Jak wyjaśnił Frank Schutteman, jeden z uczestników, wizyta w Polsce z jednej strony ma charakter biznesowy, z drugiej natomiast jest to doskonała okazja do poznania naszego kraju:
„Właściciel firmy był kilka razy w Licheniu. Był też tutaj, w kościele. Przyjechaliśmy z grupą trzydziestu pięciu osób, starych pracowników, którzy na emeryturze. I właściciel chciał, aby zobaczyli nową firmę oraz kościół w Licheniu”.

Jak wyjaśnili, słyszeli, że w Licheniu jest duża świątynia, jednak nie mogli sobie wyobrazić jej rozmiarów.  Po wizycie w Sanktuarium zgodnie stwierdzili, że pod ogromnym wrażeniem rozmachu świątyni oraz dzieł, które prowadzone przez księży marianów (m.in. hospicjum i centrum pomocy rodzinie). Jednak największe zaskoczenie na ich twarzach wywołała informacja, że tak ogromna budowla została wzniesiona w zaledwie 10 lat.

Dziś jeszcze jadą do Kalisza, jutro natomiast udają się w podróż powrotną do rodzinnej Holandii. W Polsce łącznie spędzili cztery dni.