Msza św. w intencji małżeństw

Msza św. w intencji małżeństw była dziś sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Z tej okazji 7 par małżeńskich otrzymało specjalne dyplomy gratulacyjne z okazji rocznicy zawarcia związku małżeńskiego.

W każdą sobotę o godz. 19:00 w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej odprawiane są Msze św. w intencji rodzin. Zdaniem ks. Sławomira Homoncika, v-ce kustosza licheńskiego Sanktuarium, księża marianie w ten sposób troszczą się o osoby będące w związku małżeńskim:
„Współcześnie obserwujemy, jak wiele niebezpieczeństw czyha na małżeństwa i rodziny. Wiele małżeństw się rozpada i stąd taki pomysł, by w licheńskim Sanktuarium naszą modlitwą otaczać małżeństwa i rodziny”.  

Intencja sobotniej Mszy św. wieczornej jest jedną z siedmiu intencji, które są polecane w modlitwach zanoszonych do Boga przez powstałą w ubiegłym roku w Sanktuarium Wspólnotę Modlitewną.

W takcie wspomnianej Mszy św. kapłani i wierni modlą się za małżeństwa, które w danym roku obchodzą jubileusz. Jak dodał ks. Homoncik nie musi to być dokładna data zawarcia sakramentu małżeństwa.

Jedną z par, które uczestniczyły w dzisiejszej Mszy św., byli państwo Marianna i Józef Adamczykowie.
Dokładnie wczoraj minęły 44 lata, kiedy przed Bogiem powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. A dziś postanowili uczcić ten wyjątkowy dla nich dzień uczestnictwem we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej:
„Od naszego ślubu minęły już 44 lata, a wydaje się, jakby to było wczoraj. Czas bardzo szybko mija. I za te wszystkie lata chcieliśmy dziś Matce Bożej Licheńskiej podziękować i prosić o łaski na kolejne lata naszego wspólnego życia” – powiedziała Mariana Adamczyk, szczęśliwa mama trójki dorosłych już dzieci.

Na zakończenie Mszy św. każda para małżonków otrzymała z rąk ks. Piotra Kieniewicza, celebransa Eucharystii, dyplom upamiętniający ten niezwykły dzień oraz obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej.

Wszystkie małżeństwa, które w podobny sposób chciałyby uczcić jubileusz swojego ślubu, powinny osobiście zgłosić się do Biura Obsługi Pielgrzyma i być w tym dniu razem na Eucharystii.

Licheń Stary, 25 maja 2013 r.