V Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr
„Błogosławionemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”

Tradycją stało się, że co dwa lata w maju, na schodach licheńskiej bazyliki rozbrzmiewa koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wykonują go amatorskie chóry i orkiestry zrzeszone w Polskim Związku Chórów i Orkiestr oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki Ogólnopolskim Zlotom Chórów i Orkiestr miłośnicy muzykowania, także dzieci i młodzież spotykają się w niezwykłej atmosferze wspólnie grając i śpiewając.

Pierwszy Zlot Chórów i Orkiestr, który odbył się w 2005 r. spotkał się z dużym uznaniem. Zorganizowany został z okazji rocznicy urodzin Karola Wojtyły. Już dwa lata później – w 2007 r. w zlocie wzięło udział 60 chórów i 40 orkiestr. Duże zainteresowanie było także w 2009 r. – w koncercie uczestniczyło ponad dwa tysiące wykonawców. Ostatni zjazd, który miał miejsce 2 lata temu, zgromadził ponad 5 tysięcy muzyków.

W tym roku zlot odbędzie się 25 maja (sobota). Uczestnicy zaczną gromadzić się w Sanktuarium już od wczesnych godzin porannych. O godz. 12.00 wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem troszcząc się jednocześnie o jej oprawę muzyczną. Uroczystej Mszy św. w tym roku będzie przewodniczył ks. bp Józef Zawitkowski.
Prawdziwa uczta muzyczna przewidywana jest na godz. 17.00, kiedy to chóry i orkiestry dadzą koncert na schodach licheńskiej świątyni.

Organizatorem zlotu jest: Polski Związek Chórów i Orkiestr, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej i Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym. W tegorocznym zlocie uczestniczyć będzie ponad 150 chórów i orkiestr z całego kraju.


Aktualne informacje dotyczące zlotu na naszym fanpage'u facebookowym

Tutaj znajdziesz zdjęcia z ostatniego Zlotu Chórów i Orkiestr