Rekolekcje wielkopostne w parafii pw. św. Doroty

W najbliższą niedzielę, 10-go marca, w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym rozpoczną się rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne głosił będzie redemptorysta, ks. Zbigniew Chaim

„Rekolekcje rozpoczynają się u nas w Licheniu każdego roku w czwartą niedzielę Wielkiego Postu. W tym roku również tak będzie. Rekolekcje prowadzić będzie ojciec redemptorysta Zbigniew Chaim, który jest kuzynem naszego księdza wikariusza”wyjaśnił ks. Stanisław Kosiorowski, proboszcz licheńskiej parafii.

Nauki rekolekcyjne dla dorosłych będą głoszone każdego dnia o godz. 7:00, 8:30 i 17:00. Młodzież, z racji późnych powrotów ze szkół oraz uczelni, uczestniczyć będzie w naukach o godz. 19:30. Natomiast dzieci będą gromadzić sięświątyni o godz. 10:30. Dla najmłodszych, oprócz Mszy św. połączonych z naukami rekolekcyjnymi, przygotowano dodatkowe spotkania:
„O godz. 9:30 w poniedziałek, przez godzinę, starsze dzieci będą przygotowywać się do spowiedzi, natomiast młodsze będą rozwiązywać różne quizy z katechetkami w sali św. Stanisława Kostki.” – dodał ks. Kosiorowski.
We wtorek o godz. 10:30 dla najmłodszych wystąpi katowicki zespół ewangelizacyjny „Testimonium”. W środę natomiast po Mszy św. dzieci będą uczestniczyć w drodze krzyżowej, a do grona ministrantów zostaną przyjęci kandydaci, którzy po okresie przygotowania dołączą do służby ołtarza.

Dla wiernych, którzy będą chcieli należycie przygotować się do przeżywania świąt Wielkiej Nocy, każdego dnia, pół godziny przed Mszą św., będzie istniała możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi.  

Rekolekcje zakończą się w środę, 13-go marca.