Trwają rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe przygotowujące do odpowiedniego przeżycia świąt Bożego Narodzenia trwają w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym. Wierni mogą wysłuchać nauk rekolekcyjnych pięć razy dziennie a także skorzystać z sakramentu spowiedzi.

Rekolekcje adwentowe rozpoczęły się wczoraj (niedziela, 16. grudnia). Do ich głoszenia został zaproszony ks. Anatol Kłak, mariański wikariusz pracujący w parafii pw. św. Stanisława Męczennika w Gródku na Ukrainie. W liczącej nieco ponad 3000 wiernych parafii marianie zajmują się katechizacją dzieci i młodzieży szkolnej, a także prowadzą dom opieki dla ludzi w podeszłym wieku. Jak mówi rekolekcjonista poprzez swoje rozważania pragnie zbliżyć wiernych do Boga, choć nie zawsze bywa to łatwe zadanie. Jego zdaniem budowanie relacji z Bogiem przypomina budowanie własnego domu:
„Musimy budować na mocnym fundamencie. Człowiek może budować albo na Bogu, albo na samym sobie. Mogę opierać się na swoich ambicjach, na swoim samozadowoleniu, mniemaniu o sobie, zapominając o tym, że to Bóg jest tym, który może mi pomóc. To on daje mi zdrowie, siłę i mądrość do tego, abym mógł uczynić coś dobrego.”

Przez trzy dni wierni z licheńskiej parafii mogą uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych, które odbywają się w kościele parafialnym pw. św. Doroty w Licheniu. Od niedzieli do wtorku włącznie dorośli parafianie mogą uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych połączonych z Mszą św. o godz.: 7:00, 8:30 i 17:00. Nauki dla dzieci odbywają się w o godz. 15:30, natomiast młodzież gromadzi się w świątyni o godz. 19:30.

Dziś, w trakcie nauk, wierni mogą skorzystać z sakramentu pojednania. W trakcie Mszy św. dyżury w konfesjonałach pełnić będą księża marianie.  

Licheń Stary, 17 grudnia 2012 r.