Bądź patriotązabierz dziecko do muzeum

11 listopada, Narodowe Święto Niepodległości, to doskonała okazja, aby Twoje dziecko poznało fragment historii Polski. To już drugie spotkanie zaadresowane tylko do dzieci. Nie musisz się martwić, czy będziesz umiał opowiedzieć dziecku jak przebiegały losy naszego kraju. W Muzeum im. ks. Józefa  Jarzębowskiego w Licheniu Starym będą czekali przewodnicy, którzy zrobią to za Ciebie. Ty, jako opiekun swojego dziecka, będziesz mógł mu towarzyszyć w zdobywaniu nowych doświadczeń.

Dzieci będą miały niezwykłą okazję obcowania z wartościowymi eksponatami. Specjalnie z okazji ich wizyty kilka pamiątek zostanie wyciągniętych z muzealnych gablot. Trudna historia Polski zostanie przedstawiona w łatwy i przystępny sposób. Dzieci będą mogły zobaczyć z bliska m.in. pas kontuszowygłówny element stroju szlacheckiego z XVII i XVIII w.; mundur oraz hełm żołnierzy walczących o niepodległość Polski; dowiedzą się kiedy powstał pierwszy aparat fotograficzny oraz zobaczą jedne z pierwszych fotografii wykonywanych w Polsce; dodatkowo zobaczą jak wyglądały książki w średniowieczu, jednocześnie będą miały okazję dotknięcia oprawy książki z tego okresu.  Ostatnim punktem wizyty w muzeum będą zajęcia plastyczne, dzieci będą mogły dać upust swojej wyobraźni i naturalnym potrzebom twórczym.               

Jeśli uznasz, że dla Twojego dziecka jest to ciekawy i kreatywny sposób na spędzenie niedzieli, będziesz miał do wyboru jedną z czterech godzin oprowadzań. Przewodnicy będą zbierać chętnych o godzinie 10.30, kolejne grupy zbiorą się w godzinach 12.00 i 13.30, a ostatnia o 15.00. Chętni będą gromadzić się na drugim piętrze bazyliki, w pierwszej sali muzealnej.               

Pamiętaj, aby dziecko było ubrane ciepło i wygodnie

Podsumowanie:
Akcja „Bądź patriotązabierz dziecko do muzeum” odbywa się 11 listopada 2012 r.
Przewodnicy oprowadzają w godzinach: 10.30, 12.00, 13.30, 15.00.
Chętni gromadzą się na drugim piętrze bazyliki, w pierwszej sali muzealnej.
Wejście do muzeum i udział w zajęciach bezpłatne.