Maturzyści z Suchej Beskidzkiej modlili się w Licheniu


Maturzyści z Zespołu Szkół im. Wincentego Witosa w Suchej Beskidzkiej koło Żywca przyjechali do Lichenia, aby w zaciszu sanktuarium wziąć udział w rekolekcjach i zastanowić się na czekającymi ich wyborami.

Grupa 40 maturzystów przybyła do Lichenia wczorajszego popołudnia. Po trudach kilkugodzinnej drogi pierwszym etapem pobytu było przygotowanie do sakramentu pojednania połączone z nabożeństwem pokutnym, które poprowadził kustosz sanktuarium, ks. Wiktor Gumienny. W trakcie spowiedzi młodzi ludzie mogli adorować Najświętszy Sakrament. Po oczyszczeniu swoich dusz maturzyści wzięli udział w Drodze Krzyżowej, a o godz. 24:00 we Mszy śwkościele parafialnym pw. św. Doroty.

W przygotowaniu dwudniowych rekolekcji pomógł ks. Grzegorz Reiss, duszpasterz młodzieży pracujący w licheńskim sanktuarium:
„Chcą oni pogłębić swoją więź z Panem Bogiem, ale chcą też dokonać właściwych wyborów. Teraz czeka ich matura, potem wybór studiów, pracy, drogi życiowejpowołanie czy to małżeńskie, pewnie też niektórzy z nich myślą o powołaniu zakonnym. Chcą dobrze wejść w ten ostatni rok szkoły średniej.”  

Pomysłodawcą i organizatorem pielgrzymki jest Adrian Świerkosz, uczeń klasy maturalnej suskiej szkoły średniej. Na pomysł zorganizowania takich rekolekcji wpadł na lekcji religii. Jak przyznał, był on dość spontaniczny. Wybór Lichenia także nie był przypadkowy, gdyż, jak wyjaśnił, Licheń jest znany w tamtych okolicach i pomysł przyjazdu do tego maryjnego sanktuarium został bardzo szybko zaakceptowany.

Dziś młodzi ludzi zwiedzili sanktuarium, gdyż większość z nich po raz pierwszy przyjechała do Lichenia. Jednak z pewnością tu powrócą, gdyż, jak mówią, to miejsce zrobiło na nich ogromne wrażenie, zwłaszcza możliwość wyciszenia się i duchowego kontaktu z Bogiem.

Licheń Stary, 05 października 2012 r.