Rocznica ślubu w sanktuarium

Państwo Bożena i Jacek Kołpiewicz z województwa lubelskiego małżeństwem od 25 lat. Swoje srebrne gody postanowili spędzić w zaciszu Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej.

27 czerwca 1987 roku powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. Po dwudziestu pięciu latach wspólnego życia postanowili przyjechać do Lichenia, aby u stóp Matki Bożej podziękować za przeżyty razem czas, prosić o kolejne łaski i błogosławieństwo na dalsze lata małżeństwa:
„Przyjeżdżaliśmy już kilka razy do Lichenia. Czujemy szczególną potrzebę przyjechać tutaj, aby to nasze małżeństwo akurat tutaj zawierzyć na następne lata naszego wspólnego życia”powiedział Jacek Kołpiewicz.  

Po raz pierwszy państwo Kołpiewiczowie przyjechali do Lichenia w 2000 roku. Jak przyznaje pan Jacek od tego czasu bardzo dużo się tu zmieniło. Ogromne wrażenie zrobiła na małżonkach zwłaszcza bazylika, która z bliska wygląda monumentalnie. Sama pielgrzymka do Lichenia nie była przypadkowa.
„Na rocznicę ślubu chciałem zrobić żonie prezent-niespodziankę z pobytem w Sanktuarium w Licheniu. Żona dowiedziała się dopiero jak dostała zaproszenie z Domu Pielgrzyma Arka”wyjaśnił Jacek Kopiewicz.

Pani Bożna była „zdziwiona i ucieszona”, jednak prezent bardzo przypadł jej do gustu i z ogromną przyjemnością przyjechała do Lichenia.

W sobotę o godzinie 19:00 wraz z innymi parami małżeńskimi państwo Kołpiewiczowie wzięli udział we Mszy św. w intencji rodzin. Podczas Eucharystii otrzymali pamiątkowy dyplom z okazji rocznicy ślubu oraz obraz Matki Bożej Licheńskiej.  

Srebrnym jubilatom życzymy wielu dalszych lat szczęśliwego życia małżeńskiego oraz błogosławieństwa Bożego na każdy nadchodzący dzień.

Licheń Stary, 24 czerwca 2012 r.

Bożena i Jacek Kołpiewiczowie