Dni w Diecezjach w ramach Światowych Dni Młodzieży

Spotkanie z ks. bpem Wiesławem Alojzym Meringiem w Licheniu w najbliższą sobotę,  23 lipca, będzie centralnym punktem obchodów Światowych Dni Młodzieży w diecezji włocławskiej. Hierarcha odprawi w licheńskiej bazylice uroczystą Eucharystię, po której mieszkający na terenie diecezji włocławskiej młodzi ludzie udadzą się do Krakowa na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem.

Grupy, które na tydzień poprzedzający spotkanie centralne w Krakowie przyjechały do diecezji włocławskiej, udadzą się do trzech najważniejszych dla diecezji miejsc. W ramach „Dni w Diecezjach”, młodzi ludzie spotkają się 21 lipca we Włocławku, 22 - w Świnicach Warckich (Dzień Miłosierdzia) a 23 przybędą do Lichenia. Oficjalny początek licheńskiego spotkania zaplanowany jest na godz. 14.30, kiedy to nastąpi zawiązanie wspólnoty, a o 16.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej odprawiona zostanie uroczysta Masza św. z rozesłaniem. Wieczorem zaś goście z różnych stron świata będą mogli zaprezentować kulturę swojego kraju na placu przed dzwonnicą.

W Licheniu zamieszka młodzież z diecezji Shrewsbury w Anglii. Wraz z młodymi ludźmi przybędzie bp Mark Davies, ordynariusz diecezji. W sumie 27 osób. W poniedziałek, 25 lipca, wszyscy udadzą się do Krakowa, aby wziąć udział w spotkaniu z Ojcem Świętym Franciszkiem w ramach Światowych Dni Młodzieży.

Licheń Stary, 18 lipca 2016 r.