Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji księży

Tajemnice Światła rozważano podczas Ogólnoświatowej Sztafety Różańcowej w intencji księży, której jedna część od 11:30 do 12:00 trwała w piątek, 12.06, w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Licheńskie Sanktuarium włączyło się w wyjątkową inicjatywę już po raz piaty. Idea sztafety polega  na nieustannym odmawianiu różańca świętego tak, aby w ciągu 24 godzin świat został opleciony modlitwą różańcową w intencji prezbiterów.
W Licheniu modlitwie przewodniczył ks. Piotr Kieniewicz, marianin, rzecznik prasowy Sanktuarium. Wraz z nim różaniec odmawiali wierni z parafii pw. św. Marii Magdaleny oraz św. Wojciecha z Lisewa Kościelnego, z diecezji gnieźnieńskiej w woj. kujawsko-pomorskim, którzy dziś przybyli do licheńskiego Sanktuarium z pielgrzymką i wyrazili chęć udziału we wspólnej modlitwie w intencji kapłanów.

Licheń był 20. z kolei sanktuarium, w którym odmawiano różaniec. Sztafetowa „pałeczka” została przejęta od włoskiego Sanktuarium Batki Bożej z Bonami w Cagliari, a po zakończeniu modlitwy symbolicznie przekazano drugiemu polskiemu ośrodkowi kultu biorącemu udział w sztafecieSanktuarium Matki Bożej Częstochowskiej.

W tegorocznej edycji chęć uczestnictwa zadeklarowało 80 sanktuariów maryjnych rozsianych po całym świecie. Dzień Sztafety przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W 2002 roku św. Jan Paweł II ustanowił dniem modlitwy o uświęcenie kapłanów. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.

Licheń Stary, 12 czerwca 2015 r.