Dzieci pierwszokomunijne odwiedzają Licheń

Ponad 12 tysięcy dzieci pierwszokomunijnych odwiedziło w tym roku licheńskie Sanktuarium. W ten sposób pragną wyrazić dziękczynienie za dar przyjęcia do serca Pana Jezusa.  

W maju i czerwcu w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej można spotkać mnóstwo dzieci pierwszokomunijnych. Pielgrzymując do Lichenia chcą one wyrazić wdzięczność Matce Bożej za to, że mogły do swego serca przyjąć Pana Jezusa. Przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej uczestniczą we Mszach Świętych, a także zwiedzają Sanktuarium. Rokrocznie w tym czasie do licheńskiego Sanktuarium przybywa kilkanaście tysięcy dzieci wraz ze swoimi rodzicami, dziadkami, opiekunami oraz nauczycielami. Możliwość przyjazdu to także przedsmak wakacyjnych wyjazdów, które rozpoczną się za niecały miesiąc.

Jak podają księża marianie, bardzo często w weekendy na Mszach św. przed Cudownym Obrazem MBL widoczne setki dzieci w pierwszokomunijnych strojach. Dla kapłanów jest ogromną radością, że rodzice przyjeżdżają do licheńskiego Sanktuarium, aby pokazać swoim pociechom istotę wiary.  

Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tegorocznych pielgrzymek dzieci pierwszokomunijnych do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.
 Licheń Stary, 09 czerwca 2015 r.