Wiosenne rekolekcje o rozeznaniu powołania

Rekolekcje o rozeznaniu życiowego powołania rozpoczynają się dziś (3 czerwca) w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. W kilkudniowym spotkaniu, organizowanym przez Duszpasterstwo Młodzieży i Powołań Zgromadzenia Księży Marianów, weźmie udział dziesięć osób, które szukają odpowiedzi na pytania dotyczące ich przyszłości.

Chęć udziałurekolekcjach wyrazili mężczyźni (głównie maturzyści i studenci), którzy zastanawiają się nad wyborem drogi życiowej:
„Wiele osób pyta, jak rozeznać powołanie, jakie kryteria. Zastanawiają się czy podjąć drogę życia konsekrowanego, kapłańskiego czy też mariańskiego. I przez te rekolekcje, bazując na Słowie Bożym, pomagamy tym młodym ludziom rozeznać ich powołaniezresztą oni z taką intencją przyjeżdżają na te licheńskie rekolekcje” - wyjaśnił ks. Grzegorz Reiss MIC, mariański duszpasterz powołań.  

Modlitewne dni skupienia rozpoczną się dziś, 3 czerwca, i potrwają do niedzieli, 7 czerwca. W trakcie kilkudniowego spotkania głównymi elementami będą rozważanie Słowa Bożego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu. Nie zabraknie czasu na indywidualną modlitwę czy szczerą rozmowę z kapłanem o rozeznaniu swojej drogi życiowej.

Licheń Stary, 03 czerwca 2015 r.

Ks. Grzegorz Reiss mówi o rekolekcjach o rozeznaniu powołania