Rekolekcje „Eucharystiastudnia bez dna i sposób na życie”zapowiedź 

Czy zastanawiałeś się kiedyś po co właściwie chodzimy do kościoła? Dlaczego uczestniczymy w Eucharystii? Dopadło Cię uczucie zwątpienia, zrezygnowania? Pomyślałeś, że Msza Święta niczego nie wnosi w Twoje życie? Jeśli tak to nie zwlekaj i zgłoś się na rekolekcje pomagające zgłębić nieskończoną miłość Boga, jaką okazuje nieustannie ludziom poprzez zaproszenie do uczestnictwa w Najświętszej Eucharystii. Najbliższe z nich  odbędą się w dniach 10-13 lipca br.

Wielu ludzi boryka się z wieloma dylematami dotyczącymi Eucharystii. Często rodzą się one z powodu braku czasu. Współczesny człowiek żyje w nieustannym pędzie. Nie ma czasu na relacje z innymi ludźmi, realizowanie swoich pasji, odpoczynek. Bywa, że liczy się tylko praca. Sprawy dotyczące wiary i ducha spychane na dalszy plan. To sprawia, że rozluźnia się nasza więź z Bogiem. Modlitewna rozmowa z Nim, spowiedź, czytanie Pisma Świętego, rekolekcje zaczynają nam przysparzać trudności. Uczestnicząc we Mszy Świętej dochodzimy do wniosku, że niewiele z niej rozumiemy. Być może kiedyś nie mieliśmy takich problemów, ale teraz nie potrafimy zrozumieć głębi i bogactwa, jakie niesie Eucharystia, choć teoretycznie o nim wiemy.

Nawiązując do przyczyny takiego stanu rzeczy prowadzący rekolekcje o Eucharystii ks. Sławomir Homoncik MIC, wicekustosz licheńskiego Sanktuarium stwierdza, z roku na rok mniej wiernych uczęszcza na Mszę:
„Coraz częściej zdarza się, że wierni z Eucharystii rezygnują, a ci, którzy w niej uczestniczą, często nie robią tego w sposób pełny. Z badań prowadzonych każdego roku w Kościołach wynika, że tylko ok. 15% ludzi deklarujących się jako osoby wierzące rozumie czym jest Eucharystia uczestnicząc w niej w sposób pełny i przyjmując Komunię Świętą”.

A może jest tak, że uczestniczysz regularnie we Mszach Świętych, modlisz się, starasz się pogłębiać relację z Panem Bogiem, a mimo wszystko czujesz, że się zatrzymałeś, że Eucharystia nie wnosi w Twoje życie tego, co dawniej. Masz wrażenie jakby Twoja wiara się „wypaliła”? Może w związku z tym pojawia się pokusa, by z niej rezygnować? Tak może się dziać, gdyż zły duch zna jej wartość i dlatego próbuje nas przekonać, że nie jest nam ona potrzebna, niczego nam nie daje, zabiera cenny czas.

Jeśli w codziennym życiu towarzyszy Ci którekolwiek z tych odczuć to czas, aby na nowo poszukać kontaktu z Bogiem, by spróbować odnowić swoją wiarę. Rekolekcje o Mszy Świętej skierowane są do wszystkich, którzy chcą pogłębić swoją relację z Panem Bogiem, nauczyć się dostrzegać wartości, jakie niesie Eucharystia, dobrze rozumieć porządek, według jakiego sprawowana jest Msza Święta i z radością korzystać z przekazywanych treści. Rekolekcje mogą również być pomocą w wypracowaniu umiejętności szukania, rozpoznawania i czynienia woli Bożej w codziennym życiu.
W rekolekcjach mogą wziąć udział zarówno osoby, które straciły wiarę w moc Eucharystii, nie potrafią zaangażować się w modlitwę, jak i te, dla których rozmowa z Bogiem, regularne uczestniczenie w Mszy Świętej są nieodłącznymi elementami życia, jednak chciałyby jeszcze bardziej zacieśnić więź z Bogiem.

Najbliższe rekolekcje w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaplanowane są na dni 10-13 lipca. Dla tych, którzy w tym czasie nie będą mogli z nich skorzystać, istnieje możliwość uczestnictwa w sesji jesiennej (25-28 września).

Zgłoszenia można przesyłać za pomocą poczty elektronicznej na adres lichen@lichen.pl lub dzwoniąc do sanktuaryjnego Biura Obsługi Pielgrzyma pod numer telefonu 63 270 81 63.