Matka Boża Bolesna
Główka52 balony
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Modlili się o dar rodzicielstwa

W intencji małżeństw bezdzietnych, które pragną potomstwa, modlili się wierni w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej 16 sierpnia.

– Troszcząc się o rodzinę chcemy przed Matką Bożą Licheńską, Patronką szczęścia rodzinnego, zauważyć wszystkie problemy. Również małżonków, którzy może od wielu lat noszą w sobie tęsknotę za potomstwem – mówił ks. Janusz Kumala MIC, kustosz licheńskiego sanktuarium, witając zgromadzonych podczas niedzielnej, południowej Mszy Św. Zebrani modlili się o dar macierzyństwa i ojcostwa dla bezdzietnych małżonków. – Zapraszamy małżeństwa, aby uklękły z wiarą i ufnością przed Maryją i powierzyły Jej swoje pragnienie daru rodzicielstwa.

Marianin przypomniał, że słowa przysięgi małżeńskiej wypowiadane przez młodych małżonków odsłaniają przed nimi prawdę, że potomstwo jest darem Boga. – To Bóg jest dawcą życia. Trzeba o tym pamiętać, to nie od nas zależało, że pojawiliśmy się na świecie. Źródłem naszego życia jest Pan Bóg – podkreślił, zwracając uwagę na różne postawy małżonków – od prośby o potomstwo po oskarżanie Pana Boga za brak dzieci. – Nasze oddanie się woli Bożej, otwarcie na Jego działanie w życiu, będzie dla nas błogosławieństwem i źródłem szczęścia – mówił przywołując świadectwa małżeństw, które po wielu latach cieszą się potomstwem i przykłady z licheńskiej księgi łask.

Ksiądz kustosz otoczył także modlitewną pamięcią trudną sytuację na Białorusi i w Libanie, po katastrofie w Bejrucie.

Po Eucharystii wierni otrzymywali folder z modlitwą do Matki Bożej Licheńskiej w intencji małżonków pragnących potomstwa. W Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej funkcjonuje Ośrodek Wsparcia Płodności „NaProTechnologia”, który proponuje nowoczesne formy diagnostyki oraz kompleksowego leczenia wspierającego naturalną prokreację.

W sobotę, 22 sierpnia, w licheńskim sanktuarium przypada Dzień modlitw w intencji pokoju na Ukrainie i pojednanie polsko-ukraińskie oraz 10. rocznica poświęcenia kościoła NMP Dziesięciu Cnót Ewangelicznych w Grąblinie. Siostry anuncjatki zapraszają na Mszę św. o godz. 12.00, której będzie przewodniczył ks. bp Wiesław Mering, ordynariusz włocławski. Na najbliższą niedzielę zaplanowany jest Dzień modlitw rodziców o nawrócenie dziecka.

Licheń Stary, 16 sierpnia 2020 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


16 kwietnia 2021
Piątek

 
Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 

Rekolekcje: Jak przeżyć żałobę? PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 

Maryja - Niewiasta Eucharystii                                                                        
Rekolekcje dla organizatorów i przewodników pielgrzymek. PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze św.
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze św.
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Droga Krzyżowa: 16.15

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza św.
7.30

Okres liturgiczny: Wielkanoc
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: B, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Dz 5, 34-425
Psalm responsoryjny:Ps 27
Ewangelia: J 6, 1-15
realizacja LM Internet  LM Internet