Matka Boża Bolesna
Główka6 Bazylika nocą wigilijną ;)
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

 
Informacja dla pielgrzymów

Zasady i ograniczenia dotyczące walki z pandemią koronawirusa w zakresie sprawowania kultu religijnego 

Zmiany od 26 czerwca 2021 r. – w świątyniach maksymalnie 75% obłożenia
W bazylice górnej jednocześnie może przebywać 7,5 tys. osób.
Limit nie obowiązuje osób zaszczepionych oraz dzieci do lat 12

Obowiązkowe jest również zakrywanie nosa i ust.

---------------------------------------------------------------------------------------

Ogłoszenia duszpasterskie
Bazylika Matki Bożej Licheńskiej
24 Niedziela Zwykła, 12 września 2021 r.
 
 
1. Dzisiaj w naszym sanktuarium 11. Ogólnopolski Zjazd Kół Gospodyń Wiejskich i innych Organizacji Kobiecych terenów wiejskich. Główna Msza św. o godz. 12.00. Szczegółowy program w Biurze Obsługi Pielgrzyma.
 
Także dzisiaj w Warszawie o godz. 12.00 odbędzie się beatyfikacja Sług Bożych Kard. Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Marii Czackiej.
 
Dziś rozpoczyna się 11. Tydzień Wychowania w Polsce. Dni modlitw w intencji dzieci, młodzieży, rodziców i wychowawców. Tematem tegorocznego tygodnia jest: „W blasku ojcostwa”.
 
2. Jutro, 13 września,  przypada 57. rocznica śmierci ks. Józefa Jarzębowskiego, marianina (1897-1964), twórcy Muzeum w Licheniu i pioniera Apostolatu Bożego Miłosierdzia.
 
3. We wtorek, 14 września, Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapraszamy na Drogę Krzyżową po Mszy św. o godz. 19.00. Nabożeństwo prowadzi sanktuaryjny zespół „Galilea”.
 
4. W środę, 15 września, Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. O godz. 18.00 Różaniec do Siedmiu Boleści NMP.
 
5. W czwartek, 16 września, przypada 14. rocznica beatyfikacji św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, Założyciela Zgromadzenia Marianów, która odbyła się w Licheniu, a przewodniczył jej ks. kard. Tarcisio Bertone.
 
6. W piątek, 17 września, 320. rocznica śmierci św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, Założyciela Zgromadzenia Marianów. Święto tytularne Prowincji Polskiej Opatrzności Bożej Zgromadzenia Marianów. W naszym sanktuarium modlimy się o wierność powołaniu dla wszystkich marianów oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.
 
To też Dzień Golgoty Wschodu, czyli 82. rocznica agresji sowieckiej na Polskę. Módlmy się za wszystkich, którzy zginęli w obronie Ojczyzny oraz o pokój na świecie. Prośmy też Matkę Bożą Licheńską, Bolesną Królową Polski o obronę przed niebezpieczeństwami, które dzisiaj zagrażają naszej Ojczyźnie.
 
7. W dniach 17-19 września odbędą się w naszym sanktuarium rekolekcje dla narzeczonych. Szczegółowe informacje w Biurze Obsługi Pielgrzyma.
 
8. W sobotę, 18 września, Święto św. Stanisława Kostki. W naszym sanktuarium Dzień modlitw w intencji młodzieży polskiej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy przed obrazem Matki Bożej Licheńskiej, nazwanej przez bł. Stefana Wyszyńskiego „Patronką młodzieży polskiej”. Główna Msza św. o godz. 12.00.
 
9. W najbliższą niedzielę, 19 września, Dzień modlitw w intencji nauczycieli, wychowawców i katechetów. Główna Msza św. o godz. 12.00.
 
10. Przypominamy, że według przepisów sanitarnych w bazylice górnej może być zajętych jednocześnie 75 % miejsc, to znaczy może przebywać 7500 osób. Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19 oraz dzieci do 12 roku życia. Nadal wewnątrz bazyliki obowiązuje noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
 
11. Wszystkim, którzy w nadchodzącym tygodniu będą obchodzić swoje imieniny, urodziny, jubileusze składamy serdeczne życzenia, zdrowia duszy i ciała oraz Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Licheńskiej na każdy dzień życia.
 
Ks. Janusz Kumala MIC
Kustosz Sanktuarium
 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

Bazylika
Msze Święte 6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
7.30   Msza św. wotywna o Niepokalanym Poczęciu NMP, po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP
16.00 Msza św. za zmarłych pielgrzymów, ofiarodawców, dobroczyńców licheńskiego Sanktuarium
19.00 Msza św. w intencji małżeństw i rodzin

Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Koronka do Miłosierdzia Bożego 15.00
Nowenna do Matki Bożej Licheńskiej 18.00
Apel Maryjny i Różaniec 21.00
kaplica Najświętszego Serca Pana Jezusa:
Adoracja Najświętszego Sakramentu 14.00 – 16.00
Spowiedź 14.00 – 16.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte 7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej 10 Cnót Ewangelicznych w Grąblinie
Msza Święta 7.30

CZYTANIA Z DNIA

realizacja LM Internet  LM Internet