Matka Boża Bolesna
diakonia Słowa
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Piknik z mamą i tatą przed licheńską bazyliką

Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, podchody rodzinne, balony do nieba, pokaz sprzętu strażackiego oraz finał konkursu fotograficznego odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia, podczas piątego Pikniku z mamą i tatą przed licheńską bazyliką.

Każdego roku w ostatnią niedzielę wakacji do Lichenia przyjeżdżają całe rodziny. Tego dnia na placu przed bazyliką dziesiątki dzieci spędza beztrosko czas wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Podczas pikniku dzieci uczestniczą w przygotowanych specjalnie na okazję zabawach, grach i konkurencjach sprawnościowych. W ubiegłych latach dla najmłodszych zagrali m. in. Arka Nowego oraz Joszko Broda.
„Jak co roku pragniemy zaprosić do Sanktuarium całe rodziny. Wspólna modlitwa, a potem wspólna, rodzinna zabawachcemy pokazać, że można owocnie i radośnie spędzić razem czas. Nie umiemy wypoczywać, tym bardziej nie umiemy wypoczywać razem. Za bardzo jesteśmy zagonieni przez kierat codzienności, i gdy przychodzi niedziela, przeżywana jest przed telewizorem, albo na zakupach. Nazwaliśmy to wydarzenie Licheńskim Spotkaniem Rodzin”powiedział ks. Piotr Kieniewicz, v-ce dyr. Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, organizator spotkania.

Przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 12:00, odbędzie się Msza św. licheńskiej bazylice ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tegoroczny piknik odbędzie się pod hasłem Rodzina mocna wiarą.

Podczas pikniku, który rozpocznie się o godz. 13:00 na placu przed licheńską bazyliką, przewidziana jest także zabawa w podchody rodzinne.

W tym dniu nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wakacje z rodziną”. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres Sanktuarium zdjęcia, przedstawiającego rodzinę podczas wakacyjnego wypoczynku. Zwieńczeniem pikniku będzie wypuszczenie w niebo kilkuset kolorowych balonów.

Tegoroczny „Piknik z mamą i tatą” w Licheniu odbędzie się po raz piaty. Jego organizatorem jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Licheń Stary, 18 lipca 2013 r.    


 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


16 września
Poniedziałek
 

Wspomnienie obowiązkowe Świętych Męczenników
Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
 
Rocznica beatyfikacji bł. Stanisława Papczyńskiego (2007 r.)
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze święte
7.30,10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 Msza św. w intencji poszanowania życia
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza święta
 7.30
 
Imieniny obchodzą:
Edyta, Kamil, Korneliusz
 
Okres liturgiczny: zwykły
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: czerwony
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 Tm 2,1-8     
Psalm responsoryjny: Ps 28
Ewangelia: Łk 7,1-10
realizacja LM Internet  LM Internet