Matka Boża Bolesna
Główka38 Bazylika jesienią
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Piknik z mamą i tatą przed licheńską bazyliką

Msza św. w intencji rodzin z błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego, podchody rodzinne, balony do nieba, pokaz sprzętu strażackiego oraz finał konkursu fotograficznego odbędą się w niedzielę, 25 sierpnia, podczas piątego Pikniku z mamą i tatą przed licheńską bazyliką.

Każdego roku w ostatnią niedzielę wakacji do Lichenia przyjeżdżają całe rodziny. Tego dnia na placu przed bazyliką dziesiątki dzieci spędza beztrosko czas wraz ze swoimi rodzicami i dziadkami. Podczas pikniku dzieci uczestniczą w przygotowanych specjalnie na okazję zabawach, grach i konkurencjach sprawnościowych. W ubiegłych latach dla najmłodszych zagrali m. in. Arka Nowego oraz Joszko Broda.
„Jak co roku pragniemy zaprosić do Sanktuarium całe rodziny. Wspólna modlitwa, a potem wspólna, rodzinna zabawachcemy pokazać, że można owocnie i radośnie spędzić razem czas. Nie umiemy wypoczywać, tym bardziej nie umiemy wypoczywać razem. Za bardzo jesteśmy zagonieni przez kierat codzienności, i gdy przychodzi niedziela, przeżywana jest przed telewizorem, albo na zakupach. Nazwaliśmy to wydarzenie Licheńskim Spotkaniem Rodzin”powiedział ks. Piotr Kieniewicz, v-ce dyr. Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, organizator spotkania.

Przed rozpoczęciem pikniku, o godz. 12:00, odbędzie się Msza św. licheńskiej bazylice ze specjalnym błogosławieństwem dla dzieci przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego. Tegoroczny piknik odbędzie się pod hasłem Rodzina mocna wiarą.

Podczas pikniku, który rozpocznie się o godz. 13:00 na placu przed licheńską bazyliką, przewidziana jest także zabawa w podchody rodzinne.

W tym dniu nastąpi także rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Wakacje z rodziną”. Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie na adres Sanktuarium zdjęcia, przedstawiającego rodzinę podczas wakacyjnego wypoczynku. Zwieńczeniem pikniku będzie wypuszczenie w niebo kilkuset kolorowych balonów.

Tegoroczny „Piknik z mamą i tatą” w Licheniu odbędzie się po raz piaty. Jego organizatorem jest Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym.

Licheń Stary, 18 lipca 2013 r.    


 

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


21 czerwca 2019
Piątek

 
Wspomnienie obowiązkowe św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

Rekolekcje: Jak być dobrym dziadkiem i dobrą babcią?

 
PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny, różaniec i procesja ze światłami: 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwo czerwcowe 17.30
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Alicja, Marta, Alojz

Zwykły okres liturgiczny
III tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 2 Kor 11, 18. 21b-30
Psalm: Ps 34 (33), 2-3. 4-5. 6-7 (R.: por. 18b)
Ewangelia: Mt 6, 19-23
realizacja LM Internet  LM Internet