Matka Boża Bolesna
podniesienie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Urodzinowy prezent

Państwo Elżbieta i Jan Petkowie z Gdańska są małżeństwem od 48 lat. Jutro (6-go lipca) pani Elżbieta będzie obchodzić 70-te urodziny. Ten szczególny dzień państwo Petkowie spędzą w licheńskim Sanktuarium.

Dzieci państwa Petków postanowiły zrobić rodzicom prezent w postaci tygodniowego pobytu w Licheniu. Było to możliwe dzięki ofercie „Zrób prezent” skierowanej do osób, które chcą spędzić kilka dni w Sanktuarium w zorganizowanej formie:
„Prezent jest od dzieci. Kochających zarówno wnuków, jak i dzieci z rodzinami. Szczególnie dla mnie bo 6-go lipca obchodzę 70-te urodziny” – powiedziała łamiącym się ze wzruszenia głosem jutrzejsza solenizantka.

Do Lichenia państwo Petkowie przyjechali wraz z najmłodszym z siedmiorga dzieci, Łukaszem. Czas mija im bardzo szybko.  Każdego dnia uczestniczą we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, zwiedzają Sanktuarium i odpoczywają:  
„Jesteśmy bardzo szczęśliwi i zadowoleni z tego względu, że mamy takie kochane dzieci. Dziękujemy im za to wszystko” – powiedziała pani Elżbieta Petko.

Do tej pory zwiedzili już Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego, kaplicę bł. Jana Pawła II oraz bł. Stanisława Papczyńskiego. Wczoraj wybrali się w krotką pielgrzymkę do lasu grąblińskiego, gdzie spacerowali i modlili się w miejscu objawień Matki Bożej pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Zatrzymali się także na chwilę modlitwy w kościele pw. św. Doroty. Jak przyznali, są pod wrażeniem zmian, które dokonały się w Sanktuarium od ich ostatniego pobytu w Licheniu w 1999 roku.

Każde z miejsc, w których się pojawiają, dokładnie uwieczniają na fotografiach, aby po powrocie do domu pokazać i opowiedzieć dzieciom i wnukom o Licheniu. Za dwa lata będą chcieli przyjechać do Lichenia ponownie, tym razem podziękować matce Bożej Licheńskiej za 50 lat wspólnego małżeńskiego życia.

Licheń Stary, 05 lipca 2013 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


25 czerwca 2019
Wtorek

 
Ogólnopolska Pielgrzymka Sybiraków

Oaza chorych (24 czerwca - 5 lipca)
 
Rekolekcje dla katechetów diecezji włocławskiej

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00,17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo czerwcowe oraz procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm
 
Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rdz 13, 2. 5-18
Psalm: Ps 15(14), 1-2. 3-4ab. 4c-5 (R.: por. la)
Ewangelia: Mt 7, 6. 12-14
realizacja LM Internet  LM Internet