Matka Boża Bolesna
3
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Msza św. w intencji chorych

W każdą środę w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym sprawowana jest Msza św. w intencji osób chorych. Podczas wieczornej Eucharystii o godz. 19:00 chorzy mogą otrzymać indywidualne błogosławieństwo od kapłana. Dodatkowo w każdą pierwszą środę miesiąca, podczas Mszy św. , jest udzielany sakrament namaszczenia chorych.

Zdaniem ks. Piotra Kieniewicza, rzecznika prasowego licheńskiego Sanktuarium, odprawianie Mszy św. w różnych intencjach, m.in. za chorych to znak czasu odczytywany przez księży marianów posługujących w Licheniu:
„Każdego roku do Lichenia przyjeżdżają rzesze pielgrzymów. Jedni pragną podziękować Matce Bożej za otrzymane łaski, inni - prosić o wstawiennictwo i opiekę. Pomysł odprawiania Mszy św. w intencji osób chorych powstał wówczas, gdy do Sanktuarium zaczęli zgłaszać się  ludzie z problemami natury zdrowotnej, proszący nas o modlitwę za ich powrót do pełni sił”wyjaśnił.

Sakrament namaszczenia chorych może przyjąć osoba chora, w podeszłym wieku lub ktoś, kogo czeka operacja. Sakrament ten w ciągu życia można przyjąć wielokrotnie. Udziela go kapłan namaszczając olejem świętym czoło i dłonie osoby chorej wymawiając przy tym następują słowa: „Przez to święte namaszczenie niech Pan w swoim nieskończonym miłosierdziu wspomoże ciebie łaską Ducha Świętego. Amen. Pan, który odpuszcza ci grzechy, niech cię wybawi i łaskawie podźwignie. Amen.".

W minioną środę, 3-go lipca, podczas Mszy św. kapłani dokonywali namaszczenia dłoni oraz głów osób chorych olejami świętymi.  

Jedną z osób, które uczestniczyły w środowej Mszy śwbył pan Janusz z Warszawy. W najbliższym czasie czeka go poważna i skomplikowana operacja serca. Przybył do Lichenia, aby prosić Matkę Bożą o powodzenie zabiegu i szybki powrót do zdrowia.  

W Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej Msza św. w intencji osób chorych sprawowana jest w każdą środę o godz.: 18.00 w okresie zimowym (od listopada do Wielkanocy) oraz o godz. 19.00 w okresie letnim (od Wielkanocy do końca października).
Udzielenie sakramentu namaszczenia chorych nie ma na celu - jak się często mylnie uważa - wyłącznie przygotowania człowieka na śmierć, lecz także umocnienie go w jego cierpieniach i słabościach. Jest ono piątym spośród siedmiu sakramentów świętych. Jego materię i formę reguluje w Kościele katolickim Konstytucja Apostolska papieża Pawła VI Sacram Unctionem Infirmorum z 30 listopada 1972 roku. Jeżeli chory nie może się spowiadać, sakrament własną mocą odpuszcza grzechy o ile chory pragnie dostąpić przebaczenia.

Licheń Stary, 05 lipca 2013 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


25 czerwca 2019
Wtorek

 
Ogólnopolska Pielgrzymka Sybiraków

Oaza chorych (24 czerwca - 5 lipca)
 
Rekolekcje dla katechetów diecezji włocławskiej

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00,17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo czerwcowe oraz procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm
 
Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rdz 13, 2. 5-18
Psalm: Ps 15(14), 1-2. 3-4ab. 4c-5 (R.: por. la)
Ewangelia: Mt 7, 6. 12-14
realizacja LM Internet  LM Internet