Matka Boża Bolesna
Główka 21 procesja
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Msza św. w intencji małżeństw

Msza św. w intencji małżeństw była dziś sprawowana przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej. Z tej okazji 7 par małżeńskich otrzymało specjalne dyplomy gratulacyjne z okazji rocznicy zawarcia związku małżeńskiego.

W każdą sobotę o godz. 19:00 w bazylice Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej odprawiane są Msze św. w intencji rodzin. Zdaniem ks. Sławomira Homoncika, v-ce kustosza licheńskiego Sanktuarium, księża marianie w ten sposób troszczą się o osoby będące w związku małżeńskim:
„Współcześnie obserwujemy, jak wiele niebezpieczeństw czyha na małżeństwa i rodziny. Wiele małżeństw się rozpada i stąd taki pomysł, by w licheńskim Sanktuarium naszą modlitwą otaczać małżeństwa i rodziny”.  

Intencja sobotniej Mszy św. wieczornej jest jedną z siedmiu intencji, które są polecane w modlitwach zanoszonych do Boga przez powstałą w ubiegłym roku w Sanktuarium Wspólnotę Modlitewną.

W takcie wspomnianej Mszy św. kapłani i wierni modlą się za małżeństwa, które w danym roku obchodzą jubileusz. Jak dodał ks. Homoncik nie musi to być dokładna data zawarcia sakramentu małżeństwa.

Jedną z par, które uczestniczyły w dzisiejszej Mszy św., byli państwo Marianna i Józef Adamczykowie.
Dokładnie wczoraj minęły 44 lata, kiedy przed Bogiem powiedzieli sobie sakramentalne „tak”. A dziś postanowili uczcić ten wyjątkowy dla nich dzień uczestnictwem we Mszy św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej:
„Od naszego ślubu minęły już 44 lata, a wydaje się, jakby to było wczoraj. Czas bardzo szybko mija. I za te wszystkie lata chcieliśmy dziś Matce Bożej Licheńskiej podziękować i prosić o łaski na kolejne lata naszego wspólnego życia” – powiedziała Mariana Adamczyk, szczęśliwa mama trójki dorosłych już dzieci.

Na zakończenie Mszy św. każda para małżonków otrzymała z rąk ks. Piotra Kieniewicza, celebransa Eucharystii, dyplom upamiętniający ten niezwykły dzień oraz obrazek z wizerunkiem Matki Bożej Licheńskiej.

Wszystkie małżeństwa, które w podobny sposób chciałyby uczcić jubileusz swojego ślubu, powinny osobiście zgłosić się do Biura Obsługi Pielgrzyma i być w tym dniu razem na Eucharystii.

Licheń Stary, 25 maja 2013 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


5 czerwca 2020
Piątek
Obfity pokój miłującym prawo

Nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa (po mszy o godzinie 12.00)

4.rocznica kanonizacji św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów (2016)

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Pierwszy piątek miesiąca

PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny z procesją ze światłami: 21.00


Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 15.30, 17.00
Spowiedź od godz. 15.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo czerwcowe: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet