Matka Boża Bolesna
figura MB w ogrodzie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

V Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr
„Błogosławionemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”

Ponad 150 chórów i orkiestr z całego kraju w najbliższą sobotę (25-go maja) zawita do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.

Tradycją stało się, że co dwa lata w maju, na schodach licheńskiej bazyliki rozbrzmiewa koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wykonują go amatorskie chóry i orkiestry zrzeszone w Polskim Związku Chórów i Orkiestr oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki Ogólnopolskiemu Zlotowi Chórów i Orkiestr miłośnicy muzykowania spotykają się w niezwykłej atmosferze w Licheniu:
„Oprócz uczestników, czyli tych, którzy śpiewają w chórach, którzy grają w orkiestrach, towarzyszy tym osobom spora liczba bliskich, znajomych, pielgrzymów, którzy specjalnie przyjeżdżają do licheńskiego Sanktuarium by uczestniczyć w tym koncercie”powiedział ks. Sławomir Homoncik, v-ce kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.   

Pierwszy Zlot Chórów i Orkiestr, który odbył się w 2005 r. Zorganizowany został z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. Dwa lata później, w 2007 r., w zlocie wzięło udział 60 chórów i 40 orkiestr. W 2009 r. w koncercie uczestniczyło ponad dwa tysiące wykonawców, natomiast dwa lata temu do Lichenia przyjechało ponad 5 tysięcy muzyków-amatorów.
W tym roku uczestnicy spotkania wykonają specjalnie skomponowany i przygotowany utwór pt. „Santo subito” autorstwa Grzegorza Duchnowskiego do słów bpa Józefa Zawitkowskiego.  

O godz. 12.00 uczestnicy pielgrzymki wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem. O godz. 17.00 natomiast odbędzie się wielki koncert wszystkich chórów i orkiestr na schodach licheńskiej bazyliki.
Organizatorem V Ogólnopolskiego Zlotu Chórów i Orkiestr jest Polski Związek Chórów i Orkiestr, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


21 maja 2019
Wtorek

 
Wspomnienie dowolne świętych męczenników
Krzysztofa Magallanesa, prezbitera i Towarzyszy

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nabożeństwo majowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górnykaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo majowe: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Tymoteusz, Wiktor, Kryspin
 
Okres liturgiczny: Wielkanoc
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Dz 14,19-28  
Psalm responsoryjny: Ps 145  
Ewangelia: J 14,27-31a
realizacja LM Internet  LM Internet