Matka Boża Bolesna
podniesienie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

V Ogólnopolski Zlot Chórów i Orkiestr
„Błogosławionemu Janowi Pawłowi II w hołdzie”

Ponad 150 chórów i orkiestr z całego kraju w najbliższą sobotę (25-go maja) zawita do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.

Tradycją stało się, że co dwa lata w maju, na schodach licheńskiej bazyliki rozbrzmiewa koncert w hołdzie Janowi Pawłowi II. Wykonują go amatorskie chóry i orkiestry zrzeszone w Polskim Związku Chórów i Orkiestr oraz Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Dzięki Ogólnopolskiemu Zlotowi Chórów i Orkiestr miłośnicy muzykowania spotykają się w niezwykłej atmosferze w Licheniu:
„Oprócz uczestników, czyli tych, którzy śpiewają w chórach, którzy grają w orkiestrach, towarzyszy tym osobom spora liczba bliskich, znajomych, pielgrzymów, którzy specjalnie przyjeżdżają do licheńskiego Sanktuarium by uczestniczyć w tym koncercie”powiedział ks. Sławomir Homoncik, v-ce kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.   

Pierwszy Zlot Chórów i Orkiestr, który odbył się w 2005 r. Zorganizowany został z okazji rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II. Dwa lata później, w 2007 r., w zlocie wzięło udział 60 chórów i 40 orkiestr. W 2009 r. w koncercie uczestniczyło ponad dwa tysiące wykonawców, natomiast dwa lata temu do Lichenia przyjechało ponad 5 tysięcy muzyków-amatorów.
W tym roku uczestnicy spotkania wykonają specjalnie skomponowany i przygotowany utwór pt. „Santo subito” autorstwa Grzegorza Duchnowskiego do słów bpa Józefa Zawitkowskiego.  

O godz. 12.00 uczestnicy pielgrzymki wezmą udział we Mszy św. przed Cudownym Obrazem. O godz. 17.00 natomiast odbędzie się wielki koncert wszystkich chórów i orkiestr na schodach licheńskiej bazyliki.
Organizatorem V Ogólnopolskiego Zlotu Chórów i Orkiestr jest Polski Związek Chórów i Orkiestr, Związek Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz Sanktuarium Maryjne w Licheniu Starym.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


5 czerwca 2020
Piątek
Obfity pokój miłującym prawo

Nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa (po mszy o godzinie 12.00)

4.rocznica kanonizacji św. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów (2016)

Światowy Dzień Ochrony Środowiska

Pierwszy piątek miesiąca

PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny z procesją ze światłami: 21.00


Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 15.30, 17.00
Spowiedź od godz. 15.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo czerwcowe: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet