Matka Boża Bolesna
Główka23 Sanktuarium panorama jesień
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje trzeźwościowe „Nadzieja i uwolnienie”

Rekolekcje trzeźwościowe pod hasłem „Nadzieja i uwolnienie” dla osób borykających się z problemami natury uzależnieniowej odbędą się w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Koninie. Trzydniowe spotkanie  poprowadzi ks. Robert Krzywicki, duszpasterz i dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (LCPRiOU).

W programie rekolekcji przewidziano
mityngi spikerskie dotyczące problemów uzależnień od alkoholu, narkotyków oraz współuzależnień. O powodach zorganizowania takich rekolekcji mówi ks. Robert Krzywicki z LCPRiOU:
„Obecnie wzrasta bezrobocie, pogłębia się kryzys, więc zwiększa się także frustracja, ponieważ wiele osób traci pracę, pogarsza się także sytuacja ekonomiczna. Trudniej też radzić sobie z emocjami, które nam towarzyszą. Jest to łatwiejsza pożywka do tego, żeby wpaść w różne uzależnienia. Dlatego myślimy o tym, żeby pomóc ludziom, przynieść im ulgę w ich problemach i trudnościach.”

Rekolekcje Trzeźwościowe „Nadzieja i uwolnienie” potrwają trzy dniod 15 do 17 lutego. Wszystkie spotkania spikerskie oraz nabożeństwa odbywać się będą w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbe w Koninie. Początek o godz. 18:30. W niedzielę, na zakończenie rekolekcji, zostanie odprawiona Msz św. dla uczestników rekolekcji a bezpośrednio po niej zaplanowany jest koncert zespołu „24 godziny”:
„To muzycy, którzy dzielą się swoim przesłaniem. W taki sposób chcą powiedzieć jak wyszli z uzależnienia do życia w trzeźwości”dodał ks. Robert Krzywicki.

Do wzięcia udziału w rekolekcjach zaproszone osoby, które zetknęły się w swoim życiu z problemem choroby alkoholowej, narkomanii lub innych uzależnień, jak również wszystkie osoby, pragnące poznać bliżej mechanizmy uzależnienia, jego skutki i dostępne środki pomocy. W trakcie rekolekcji będzie istniała także możliwość nabycia literatury dotyczącej problemu uzależnień oraz uzyskać informacje o możliwych formach pomocy dla osób uzależnionych oraz ich rodzin.

Rekolekcje „Nadzieja i uwolnienie” organizuje Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Włocławskiej oraz Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym przy współpracy z parafią św. Maksymiliana Marii Kolbe w Koninie.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


20 maja 2019
Poniedziałek

Wspomnienie dowolne św. Bernarda ze Sieny

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 Msza św. w intencji poszanowania życia
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nabożeństwo majowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górnykaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo majowe: 17.30

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bernardyn, Bazyli
 
Okres liturgiczny: Wielkanoc
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Dz 14,5-18  
Psalm responsoryjny: Ps 115  
Ewangelia: J 14,21-26
realizacja LM Internet  LM Internet