Matka Boża Bolesna
Clipboard06
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Trwają rekolekcje adwentowe

Rekolekcje adwentowe przygotowujące do odpowiedniego przeżycia świąt Bożego Narodzenia trwają w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym. Wierni mogą wysłuchać nauk rekolekcyjnych pięć razy dziennie a także skorzystać z sakramentu spowiedzi.

Rekolekcje adwentowe rozpoczęły się wczoraj (niedziela, 16. grudnia). Do ich głoszenia został zaproszony ks. Anatol Kłak, mariański wikariusz pracujący w parafii pw. św. Stanisława Męczennika w Gródku na Ukrainie. W liczącej nieco ponad 3000 wiernych parafii marianie zajmują się katechizacją dzieci i młodzieży szkolnej, a także prowadzą dom opieki dla ludzi w podeszłym wieku. Jak mówi rekolekcjonista poprzez swoje rozważania pragnie zbliżyć wiernych do Boga, choć nie zawsze bywa to łatwe zadanie. Jego zdaniem budowanie relacji z Bogiem przypomina budowanie własnego domu:
„Musimy budować na mocnym fundamencie. Człowiek może budować albo na Bogu, albo na samym sobie. Mogę opierać się na swoich ambicjach, na swoim samozadowoleniu, mniemaniu o sobie, zapominając o tym, że to Bóg jest tym, który może mi pomóc. To on daje mi zdrowie, siłę i mądrość do tego, abym mógł uczynić coś dobrego.”

Przez trzy dni wierni z licheńskiej parafii mogą uczestniczyć w rekolekcjach adwentowych, które odbywają się w kościele parafialnym pw. św. Doroty w Licheniu. Od niedzieli do wtorku włącznie dorośli parafianie mogą uczestniczyć w naukach rekolekcyjnych połączonych z Mszą św. o godz.: 7:00, 8:30 i 17:00. Nauki dla dzieci odbywają się w o godz. 15:30, natomiast młodzież gromadzi się w świątyni o godz. 19:30.

Dziś, w trakcie nauk, wierni mogą skorzystać z sakramentu pojednania. W trakcie Mszy św. dyżury w konfesjonałach pełnić będą księża marianie.  

Licheń Stary, 17 grudnia 2012 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


6 sierpnia 2020
Czwartek
Pan wywyższony króluje nad ziemią

Święto Przemienienia Pańskiego

Pierwszy czwartek miesiąca
Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

39. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę

Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Rekolekcje "Jak przeżyć żałobę?" (7 - 9 sierpnia)

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40


Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet