Matka Boża Bolesna
Główka25 orkiestra przed Bazyliką
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Boże Narodzenie za pasem

Do świąt Bożego Narodzenia pozostały zaledwie dwa tygodnie. W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym rozpoczął się już gorączkowy okres przygotowania do świąt, w trakcie których będziemy celebrować ponowne przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

  Jak co roku okres przedświąteczny to w licheńskim sanktuarium czas wytężonej pracy. Wraz z nadejściem grudnia w sanktuarium rozpoczęła się gorączka przygotowania do świąt Bożego Narodzenia.

Przed bazyliką Najświętszej Maryi Panny stoją już dwie siedmiometrowe choinki. Na elewacji świątyni zamocowana została także ogromna gwiazda betlejemska, która 24-go grudnia rozbłyśnie blaskiem kilku tysięcy świateł przypominając o mędrcach, którzy podążając za nią doszli do Betlejem, aby oddać hołd nowonarodzonemu Synowi Bożemu.
Tradycyjnie w zachodniej nawie bazyliki będzie znajdowała się drewniana stajenka na wzór tej betlejemskiej. Znajdą się w niej naturalnych rozmiarów figury pasterzy, Maryi i Józefa, a centralnym punkcie w żłóbku - figura małego Jezusa. Przy żłóbku będą czuwały owce, barany, pies, osioł oraz inne zwierzęta. W świątyni nie zabraknie także zielonych choinek pachnących lasem oraz sianka.

Zdaniem ks. Eugeniusza Delikata, rezydenta Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu Starym, narodzenie Jezusa Chrystusa, które już niedługo na nowo będziemy przeżywać, było jednym z najważniejszych wydarzeń w historii całej ludzkości, i które wywarło ogromny wpływ na kształt świata, jaki dziś znamy:  
„Przez narodzenie Syna Bożego Bóg zadecydował o odkupieniu świata. Jest to moment bardzo przełomowy i zasadniczy, żeby przez narodzenie, potem mękę, śmierć na krzyżu i zmartwychwstanie odkupić ludzkość i stworzyć jej możliwości uczestniczenia w tej wiecznej chwale Boga, w życiu wiecznym.”

24-go grudnia, punktualnie o godz. 24:00 w licheńskiej bazylice rozpocznie się uroczysta pasterka. Mszę św. będą koncelebrować wszyscy księża z mariańskiego zgromadzenia posługujący w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. Po nabożeństwie rozlegnie się dźwięk największego polskiego dzwonuMaryi Bogurodzicy, który obwieści światu przyjście na świat Jezusa Chrystusa.

W Wigilię księża marianie będą oczekiwać w konfesjonałach na wszystkich, którzy przedświąteczną spowiedź zostawili na ostatnią chwilę. W nawie głównej bazyliki z sakramentu pojednania można będzie skorzystać do godz. 13:00. Od 14:00 do 16:00 kapłani będą spowiadać w kaplicy Serca Jezusowego znajdującej się w kruchcie wschodniej licheńskiej świątyni.

Po raz trzeci do wspólnego uczestnictwa w pasterce zapraszają wiernych siostry anuncjatki ze zgromadzenia Najświętszej Maryi Panny. Msza św. w kościele pw. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych Najświętszej Maryi Panny w Grąblinie odbędzie się tak jak w latach ubiegłych o godz. 21:00.
PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


 6 kwietnia 2020
  poniedziałek

  Wielki Poniedziałek
  Pan moim światłem i zbawieniem moim


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji Ojczyzny
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Spowiedź
kościół górny - nawa wschodnia:
spowiedź odbywa się w konfesjonałach dostawianych
14.00 - 16.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Iz 42, 1-7 Ps: Ps 27, 1-3. 13-14
Akl: - Ew: J 12, 1-11
 

realizacja LM Internet  LM Internet