Matka Boża Bolesna
Clipboard06
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Artyści zaśpiewali dla hospicjum

Kwotę 9885 złotych udało sie zebrać podczas koncertu charytatywnego "Głosy dla hospicjów", który zorganizowało Hospicjum Stacjonarne im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym.

Wczorajsza impreza, która została zorganizowana w Domu Kultury "Oskard" w Koninie, podzielona była na trzy zasadnicze części: pierwsza i ostatnia związana była z występami artystów. Pomiędzy koncertami natomiast odbyła sie licytacja obrazów, z której całkowity dochód w wysokości 3160 złotych zostanie przekazany na funkcjonowanie licheńskiego hospicjum. Spośród 15 obrazów licytowanych podczas wczorajszego wieczoru znalazły się płótna artystów, uczniów Liceum Plastycznego w Kole oraz przyjaciół hospicjum, którzy w ten sposób postanowili włączyć się w to dzieło pomocy drugiemu człowiekowi. Najwyższą kwotę (600 zł) udało się uzyskać za pracę Krzysztofa Karaska pt. "Kaplica na Jaszczurówce". Był to obraz malowany na szkle.

Wśród osób, które wczorajszego wieczoru pojawiły się na charytatywnym koncercie, byli oczywiście przyjaciele i sympatycy licheńskiego hospicjum regularnie uczestniczący w akcjach i zbiórkach na rzecz placówki. Taką osobą jest Arleta Radomska, zawodowo związana z Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Koninie, a prywatnie mieszkającą w Licheniu mamą dwójki chłopców:
"Razem ze studentami Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, z Kołem Wolontariuszy, bierzemy udział w Polach Nadziei i corocznie w koncercie charytatywnym sprzedając bilety i promując ten koncert. Myślę, że największą motywacją do pomocy innym jest kwestia ogromnej satysfakcji, że pomagamy innym ludziom, że nie jesteśmy sami na tym świecie, że jest nas wielu."

Zanim doszło do licytacji na scenie pojawili sie muzycy z poznańskiej grupy "Strefa Zero". Rockowe brzmienia rozbudziły publiczność, która nagrodziła muzyków gromkimi brawami.

W trakcie koncertu można było zobaczyć sporą grupę młodych ludzi ubranych w koszulki w kolorze seledynowym krzątających się i pomagających gościom. Byli to wolontariusze hospicyjni, którzy poświęcają swój wolny czas i pomagają personelowi hospicjum w opiece nad pacjentami. Ich praca nie ogranicza się jednak wyłącznie do tego typu zadań. Służą swoją pomocą także podczas akcji organizowanych poza murami hospicjum. Jedną z takich osób jest Ola Wolniewicz, która wolontariuszką jest od trzech lat:
"Bez wolontariuszy ten koncert nie mógłby się odbyć, ponieważ jest dużo pracy, która musi być wykonana - od sprawdzania biletów po rozprowadzanie ulotek, także szatnia, kawiarenka. Wszystko to trzeba obstawić naszymi ludźmi czyli wolontariuszami z hospicjum."

Po zakończeniu licytacji obrazów na scenie pojawiła się Dorota Miśkiewicz z zespołem. Została powitana przez zgromadzoną publiczność gromkimi brawami, gdyż znaczna część z ok. 300-osobowej widowni właśnie z jej powodu postanowiła wybrać się do konińskiego Domu Kultury "Oskard". Tak postąpiła m.in. Maria z Koła:

"Przyszłam usłyszeć Dorotę Miśkiewicz, którą znam od lat dzięki Markowi Niedźwieckiemu i radiowej Trójce, i pomóc jednocześnie hospicjum."

W trackie recitalu Dorota Miśkiewicz wykonała przede wszystkim utwory ze swojej ostatniej płyty zatytułowanej "ALE", m.in. "Może robisz błąd", "Każdego dnia, gdy wstaję" czy "A co sny".
Artystka wykonała także kompozycję "Samba z kalendarza", z którą wystąpiła podczas SuperPremier na tegorocznym festiwalu w Opolu.

Koncert "Głosy dla hospicjów" został zorganizowany przez Hospicjum im. bł. Stanisława Papczyńskiego w Licheniu Starym w ramach obchodów Dni Hospicjów i Opieki Paliatywnej. W ubiegłych latach dla pacjentów licheńskiego hospicjum zaśpiewali także Anita Lipnicka i John Porter, Monika Kuszyńska oraz wystąpił kabaret "Łowcy.B".

Licheń Stary, 13 października 2012 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 września 2020
Poniedziałek
Nakłoń swe ucho, usłysz moje słowo

Koronka na ulicach Lichenia - Iskra Bożego Miłosierdzia (15.00)

 

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00

Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet