Matka Boża Bolesna
Główka46 procesja Apelu
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rowerzyści z Pszczyny odwiedzili licheńskie sanktuarium
 

1500 km pokonają trzej rowerzyści, którzy postanowili przemierzyć całą Polskę na rowerach. Ich podróż rozpoczęła się w Pszczynie na Górnym Śląsku, a zakończy w nadbałtyckiej Łebie. Dziś podróżnicy zawitali do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.

Dla pana Jerzego Wojciechowskiego tego typu wycieczki to znaczna część jego życia. Jak twierdzi, nie stać go na zagraniczne wakacje, dlatego wsiada na rower i zwiedza Polskę wzdłuż i wszerz z perspektywy dwóch kółek. Czasami bywa ciężko, ale po chwili wytchnienia trzeba ruszać w dalszą drogę:
„Do dziś było ciężko bo wiatr przeszkadzał. Mieliśmy północny wiatr dość mocny i w dodatku auta, które jechały z naprzeciwka, pchały tak powietrze, że czasem zatrzymywało rower. Ale dziś widać, że pogoda się poprawia.”  

Na co dzień pan Jerzy pracuje w świetlicy terapeutycznej Pszczyńskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, gdzie jest opiekunem grupy tzw. „Włóczykijów”:
„W sezonie robimy sobie wycieczki wokół Pszczyny. Z Pszczyny do Krakowa jest 90 km. 1-go maja jedziemy rowerami na lody i wracamy tego samego dnia.”

W tym roku pszczyńscy „Włóczykije” postanowili przejechać trasę z Pszczyny do Łeby. Aby zminimalizować koszty swojej podróży noce spędzają w namiotach:
„Do dyspozycji mamy dwa namioty. Wszystko co mamy z sobą wkładamy do środka, rowery przypinamy do drzewa. Śpimy w lesie albo w miejscu, gdzie jest bezpiecznie.”

Podróż trójki cyklistów rozpoczęła się 15-go maja w Pszczynie. Dziś (18-go maja) zawitali do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, gdzie pomodlili się przed Cudownym Obrazem i odpoczęli w zaciszu sanktuarium. Po godzinie wytchnienia ruszyli w dalszą drogę w kierunku Kruszwicy, a dalej Bydgoszczy. Każdego dnia pokonują ponad 100 km. Do Łeby cykliści planują dotrzeć do celu 29-go maja.

Licheń Stary, 18 maja 2012 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


20 września
Piątek

 
Wspomnienie obowiązkowe śww. Męczenników Koreańskich -
Andrzeja Kim Taegon, Pawła Hasang i Towarzyszy, męczenników
 
Rekolekcje: Jak przeżyć żałobę?
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Po Apelu Maryjnym procesja ze świecami
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Renata, Filipina, Eustachy
 
Okres liturgiczny: zwykły
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: czerwony
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 Tm 6,2c-12  
Psalm responsoryjny: Ps 49  
Ewangelia: Łk 8,1-3

realizacja LM Internet  LM Internet