Matka Boża Bolesna
arka
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rozpoczęcie konferencji dla dziennikarzy

90 żurnalistów prasy, radia i telewizji przyjedzie dziś do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym. Wszystko za sprawą szóstej edycji konferencji z cyklu „Kościół bez tajemnic” organizowanej przez sanktuaryjne Biuro Prasowe.

Tegoroczne warsztaty zostały w całości poświęcone uczuciom religijnym. Do wygłoszenia prelekcji zaproszono znanych i cenionych pracowników katolickich uczelni wyższych w Polsce. wśród nich ks. dr hab., prof. US, Andrzej Draguła z Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Szczecińskiego, ks. dr hab. Piotr Kieniewicz MIC z Wydziału Teologii KUL, o. Jan Maria Szewek OFMConv, rzecznik krakowskiej prowincji franciszkanów, ks. dr Jerzy Smoleń, z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Oprócz nich wykłady poprowadzą publicyści i wykładowcy akademiccyWśród nich: dr Tomasz Terlikowski, dr Paweł Skrzydlewski, dr Sławomir Sowiński, mec. Rafał Sikorski, red. Jerzy Sosnowski, red. Marek Magierowski, p. Piotr Wysocki, p. Rafał Porzeziński.

„Staraliśmy się tak dobrać prelegentów, aby przedstawić tematykę zarówno z punktu widzenia osoby duchownej, ale także z drugiej, świeckiej strony. Myślę, że konferencja będzie owocna i poruszy wiele istotnych aspektów. Naszym celem w głównej mierze było zmierzenie się z tematem stosunku do uczuć religijnych i wiary osób wierzących, gdyż w ostatnich czasach dało się zauważyć w przekazach medialnych bardzo wiele kwestii dotyczących ich naruszenia. Mam tu na myśli nie tylko Kościół katolicki, ale także inne wyznania i religie.” – powiedział ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy licheńskiego sanktuarium, organizator warsztatów.

Konferencja rozpocznie się dziś w godzinach popołudniowych w Sali Kongresowej Domu Pielgrzyma ARKA. Inauguracyjny wykład wygłosi ks. dr Jerzy Smoleń pracujący na co dzień w Katedrze Semiotyki i Retoryki Dziennikarskiej Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II. W swoich rozważaniach będzie próbował odpowiedzieć na pytanie czy istnieje coś takiego jak uczucia religijne, a jeśli tak to w jaki sposób można spróbować je zdefiniować. Także na dziś zaplanowane jest zwiedzanie Muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego MIC znajdującego się w licheńskiej bazylice.

Jutro spotkania rozpoczną się o godzinie 9:30 wykładem Mec. Rafała Sikorskiego. W swoim wystąpieniu postara się odpowiedzieć na pytanie, czy można naruszyć wizerunek Boga i w  jakim stopniu prawo powinno chronić sferę uczuć religijnych?

Po każdym bloku wykładowym nastąpi dyskusja. Uczestnicy warsztatów będą mogli odnosić się do kwestii poruszonych przez prelegentów, zadawać pytania i dyskutować miedzy sobą.

Warsztaty potrwają do soboty, 31 marca. Organizuje je Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym przy współudziale miesięcznikaW drodze. Patronat medialny nad konferencją sprawują Polska Agencja Prasowa oraz Katolicka Agencja Informacyjna.

29.03.20012 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


6 sierpnia 2020
Czwartek
Pan wywyższony króluje nad ziemią

Święto Przemienienia Pańskiego

Pierwszy czwartek miesiąca
Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

39. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę

Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Rekolekcje "Jak przeżyć żałobę?" (7 - 9 sierpnia)

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40


Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet