Matka Boża Bolesna
23
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Misterium Męki Pańskiej

Godziny prób, długie dialogi wyuczone na pamięć, wolny czas poświęcony na dopracowywanie szczegółów przedstawienia i ponad 70 osób zaangażowanych w przygotowania. W najbliższą niedzielę, 1 kwietnia, w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym, odbędzie się Misterium Męki Pańskiej upamiętniające męczeńską śmierć Jezusa Chrystusa na Kalwarii.

Głównym organizatorem i pomysłodawcą wydarzenia jest ks. Waldemar Kowalski, wikariusz licheńskiej parafii. Do uczestnictwa w przygotowaniu misterium zachęcił młodych ludzi, zrzeszonych w duszpasterstwie młodzieży działającym przy parafii św. Doroty:
„Odkąd posługuję w licheńskiej parafii jest to drugie misterium, które przygotowujemy. Głównym celem jest zaangażowanie młodzieży, która jest przy parafii i gromadzi się w kółku oazowym, aby rozwijała swoje zdolności”.

Jak dodaje ks. Kowalski niedzielne misterium będzie nieco  odmienne od tego, które młodzież przygotowała w ubiegłym roku:
„Tegoroczne misterium jest troszeczkę inne od zeszłorocznego, gdyż rok temu było to misterium przygotowywane w Sali Królewskiej. W tym roku postanowiliśmy wyjść na zewnątrz i to jest nowość tego misterium. Organizowanie tego typu przedsięwzięć jest wpisane w pracę duszpasterską z młodzieżą, aby takie zaangażowanie wśród nich podjąć i aby mogli się oni wykazać swoimi talentami, w tym wypadku aktorskimi.”

W przygotowania włączyli się także rodzice. Zamierzeniem ks. Kowalskiego było zaktywizowanie nie tylko młodych ludzi, ale także ich rodziców. Dzięki wspólnej pracy mogli oni spędzić ze sobą czas, którego dziś rodzice mają tak mało dla swoich pociech. Rodzice, a dokładnie ojcowie, wcielili się w role żołnierzy.

Misterium odbędzie się na Palcu Koronacyjnym znajdującym się w starej części licheńskiego sanktuarium, tuż przy kościele parafialnym pw. św. Doroty. Sceną dla aktorów będzie ołtarz koronacyjny, natomiast widownia będzie mogła podziwiać przedstawianie z poziomu Placu Koronacyjnego. Jednym z punktów przedstawienia będzie także inscenizowana droga krzyżowa, którą udadzą się aktorzy, a która będzie wiodła alejkami wokół Placu.
W postać Jezusa wcielił się ks. Waldemar Kowalski.

Początek zaplanowany jest na godzinę 20:00, w niedzielę, 1 kwietnia

Więcej informacji o przygotowaniach do misterium oraz o duszpasterstwie młodzieży z licheńskiej parafii można znaleźć na stronie www.emmanuel.lichen.pl


28 marca 2012 r.   
Ks. Waldemar Kowalski zaprasza na Misterium Męki Pańskiej

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


24 stycznia 2020
Piątek
Zmiłuj się Boże, zmiłuj się nade mną

Wspomnienie  obowiązkowe
św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła

Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan

Święto św. Franciszka Salezego,
Patrona pisarzy i dziennikarzy
Światowy Dzień Środków
Masowego Przekazu
Modlimy się o mądre korzystanie
ze środków przekazu

Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych
Msza Święta
7.30

Okres liturgiczny: II tydzień Okresu Zwykłego
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: 1 Sm 24, 3-21
Psalm responsoryjny: Ps 57, 2-4. 6. 11
Ewangelia: Mk 3, 13-19
realizacja LM Internet  LM Internet