Matka Boża Bolesna
Główka11 procesja
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Kościół naszym domemrekolekcje w parafii Licheń

Kościół naszym domem. Wokół tego hasła zaczerpniętego z obchodów roku liturgicznego ogniskują się nauki i rozważania podczas trwających w parafii licheńskiej rekolekcji wielkopostnych. Rekolekcje potrwają do środy, a ich punktem kulminacyjnym będzie spowiedź przygotowująca do godnego przeżycia świat wielkanocnych.

Rekolekcje w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym prowadzą: ks. Sławomir Homoncik, wice kustosz licheńskiego sanktuarium oraz ks. Waldemar Kowalski, wikariusz licheńskiej parafii. Jak przyznaje ks. Homoncik  hasło zaczerpnięte z roku liturgicznego jest dla niego ważne z kilku względów:
„Od adwentu przeżywamy rok liturgiczny pod hasłem „Kościół naszym domem” i postanowiłem rozważyć to hasło, przyjrzeć się czy faktycznie Kościół jest naszym domem, a jeśli nie to dlaczego tak się dzieje. Skąd pochodzą problemy z rozpoznaniem wspólnoty, w której się spotykamy jako dzieci jednego Boga.”

Rekolekcje rozpoczęły się w niedzielę (18 marca) i potrwają do środy (21 marca). Każdego dnia zaplanowane trzy nauki rekolekcyjne dla dorosłych (godz. 7:00, 8:30 i 17:00), jedna dla dzieci (godzi. 11:00) oraz jedna dla młodzieży (19:30). Dziś i jutro wierni mogą skorzystać z posługi kapłanów i przystąpić do sakramentu pojednania, aby z czystym sercem móc za niecałe trzy tygodnie przeżyć najważniejsze święta w ciągu całego roku liturgicznegoWielkanoc.

„Sam zmagam się z tym tematem i to nie jest tak, że wspólnota Kościoła jest przeze mnie odkryta już zupełnie jako mój dom. Odkrywanie Kościoła jako wspólnoty domowej ewoluuje wraz ze mną i coraz bardziej staje się dla mnie domem. I podczas tych rekolekcji pragnę podzielić się tymi moimi przemyśleniami z wiernymi”dodał ks. Homoncik.

Ks. Sławomir Homocnik od września pełni funkcję wice kustosza licheńskiego sanktuarium. Jest odpowiedzialny za sprawy organizacyjne oraz za pomoc w posłudze wśród pielgrzymów przybywających do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej.  


 20 marca 2012 r.

Ks. Sławomir Homoncik, rekolekcjonista

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 lutego 2020
Piątek
Sercem skruszonym nie pogardzisz, Panie

 

Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej

Warsztaty pisania ikon

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
16.15 Droga Krzyzowa

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Okres liturgiczny: Wielki Post
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: A, II
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 58, 1-9a
Psalm responsoryjny: Ps 51
Ewangelia: Mt 9, 14-15
realizacja LM Internet  LM Internet