Matka Boża Bolesna
k
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Wielkopostne rekolekcje trzeźwościowe

W Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym trwa właśnie pierwsza tura wielkopostnych rekolekcji trzeźwościowych (9-11 marca). Prowadzone one na podstawie 4 i 5 z 12 kroków anonimowych alkoholików.   
 
Rekolekcje prowadzi ks. Robert Krzywicki, dyrektor Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym (LCPRiOU). Podczas trzydniowego spotkania uczestnicy mają możliwość powrotu do Boga poprzez wspólne przeżywanie katechez, pracę grupową  i uczestnictwo w Eucharystii:  
„Robimy duchowy bilans, czyli rachunek sumienia, patrzymy na swoją przeszłość i uczymy się wyznawać swoje grzechy, zranienia, słabości – to, czego doświadczyliśmy w życiu”powiedział ks. Robert Krzywicki, dyrektor LCPRiOU, który prowadzi wszystkie nauki.
 
Pan Andrzej w licheńskich rekolekcjach uczestniczy od 6 lat. Dzięki nim może na nowo odnaleźć w swoim życiu Boga, ale także spotkać przyjaciół, z którymi nie ma codziennego kontaktu:
„Licheńskie sanktuarium jest miejscem, które w pewien sposób wycisza mnie i daje dystans do życia codziennego. Mogę się zatrzymać, spojrzeć na nie i zacząć niejako od nowa funkcjonować. Ja tu na nowo odkrywam swoją wiarę, odkrywam Boga. Poznaję go na nowo i to dla mnie jest temat mojego trzeźwego życia. Nie ma tu żadnych nacisków ze strony ks. Roberta i to mi odpowiada. Także w Licheniu spotykam sowich znajomych. To też jest dla  mnie wielka radość, że też trzeźwi i mogą się podzielić swoim świadectwem z innymi”.
 
W rekolekcjach uczestniczy 14 osób z całej Polski. Pierwsza tura wiekopostnych rekolekcji trzeźwościowych organizowanych przez Licheńskie Centrum Pomocy zakończy się jutro (11 maca). W przyszły weekend (16-18 marca) odbędzie się kolejna tura.
 
W ofercie rekolekcyjnej Licheńskiego Centrum Pomocy znajdują się także rekolekcje dla  środowiska NaPro, które przeznaczone dla instruktorów modelu Creighton oraz konsultantów medycznych NaProTECHNOLOGY (20-22 kwietnia), Jak nie zabić teściowej?” skierowane do narzeczonych i młodych małżeństw dla poznania granicy dzielącej małżonków oraz i ich rodziców (11- 13 maja), rekolekcje dla pracowników służby zdrowia  (23-25) a także rekolekcje dla narzeczonych (14-16 września).
 
Szczegółowe informacje o rekolekcjach organizowanych przez LCPRiOU można uzyskać wchodząc na stronę internetową Centrum www.pomoc.lichen.pl lub pod numerem telefonu: 63 270 81 32.
 
10 marca 2012 r.
Ks. Robert Krzywicki o rekolekcjach trzeźwościowych
Andrzej, uczestnik rekolekcji

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


28 lutego 2020
Piątek
Sercem skruszonym nie pogardzisz, Panie

 

Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej

Warsztaty pisania ikon

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
16.15 Droga Krzyzowa

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Okres liturgiczny: Wielki Post
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: A, II
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 58, 1-9a
Psalm responsoryjny: Ps 51
Ewangelia: Mt 9, 14-15
realizacja LM Internet  LM Internet