Matka Boża Bolesna
Główka 21 procesja
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Warsztaty dziennikarskie 2012

„Świat wobec uczuć religijnych”. Pod takim tytułem w ostatni weekend marca (29-31) odbędą się warsztaty dla dziennikarzy w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.

„Po rocznej przerwie powracamy
do formuły warsztatów dla dziennikarzy, które w latach ubiegłych cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród żurnalistów prasy, radia i telewizji redakcji regionalnych oraz ogólnopolskich”powiedział ks. Piotr Kieniewicz, rzecznik prasowy sanktuarium, organizator warsztatów.

Tegoroczna konferencja, znana szerzej jako warsztaty „Kościół bez tajemnic”, będzie szóstą, jaką organizuje Biuro Prasowe Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym. Współorganizatorem jest redakcja miesięcznika „W drodze”. Wśród tegorocznych prelegentów znajdą się znani i cenieni specjaliści z zakresu teologii, prawaproblematyki odnoszącej się do relacji państwoKościół w Polsce i Europie oraz publicyści:
Ks. dr hab. Prof. US Andrzej Draguładr Tomasz Terlikowski, dr Rafał Sikorski, dr Sławomir Sowiński, dr Paweł Skrzydlewski, Jerzy Sosnowski, ks. dr hab. Piotr Kieniewicz, ks. dr Jerzy Smoleń.

Poruszą oni tematykę, która nierzadko wywołuje napięcie wśród opinii publicznej i jest tematem wielu dyskusji i publikacji w mediach ogólnopolskich. Kwestia obrazy uczuć religijnych regularnie wypływa na światło dzienne. Czy istnieje coś takiego jak uczucia religijne? Jak należy je postrzegać? W jaki sposób można obrazić uczucia religijne? Czy można naruszyć wizerunek Boga? Czy uczucia religijne mogą być elementem manipulacji politycznej? Czy, a jeśli tak to w jaki sposób, Kościół katolicki dba o swój wizerunek? – na te i wiele innych pytań poszukiwać odpowiedzi będą uczestnicy warsztatów.

Zgodnie z tradycją licheńska konferencja odbędzie się w całości w Domu Pielgrzyma ARKA położonym nieopodal bazyliki mniejszej pw. Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej. W trakcie warsztatów uczestnicy będą także mieli możliwość zwiedzania muzeum im. ks. Józefa Jarzębowskiego oraz kościoła pw. Matki Bożej 10. Cnót Ewangelicznych w Grąblinie.

„Staraliśmy się tak dobrać tematy poszczególnych bloków, aby z jednej strony były one ciekawe dla naszych gości , z drugiej zaś, aby dotyczyły istotnych tematów z punktu widzenia Kościoła katolickiego w Polsce. Jesteśmy otwarci na dialog. Dlatego też zaprosiliśmy na nasze warsztaty zarówno pracowników naukowych katolickich uczelni wyższych, jak i osoby zajmujące się kwestiami stricte świeckimi, jak np. prawo do ochrony sfery uczuć religijnych.” – powiedział ks. Piotr Kieniewicz.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w warsztatach prosimy o pisemne zgłoszenia na adres: press@lichen.pl. Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Warsztaty są bezpłatne.

7 marca 2012 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


6 sierpnia 2020
Czwartek
Pan wywyższony króluje nad ziemią

Święto Przemienienia Pańskiego

Pierwszy czwartek miesiąca
Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

39. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę

Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Rekolekcje "Jak przeżyć żałobę?" (7 - 9 sierpnia)

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40


Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet