Matka Boża Bolesna
24
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Tenisowy turniej ministrancki

Turniej tenisa stołowego „Tata i syn przy jednym stole” zapoczątkował tegoroczne ferie zimowe w parafii pw. św. Doroty w Licheniu Starym. Na początek do rywalizacji przystąpili ministranci młodsi wraz ze swoimi ojcami. Podczas zawodów nie brakowało emocji i zaciętych pojedynków przy tenisowym stole.

Turniej, będący pierwszym elementem trzydniowych zmagań, zorganizował ks. Waldemar Kowalski, wikariusz licheńskiej parafii, przy współudziale proboszcza, ks. Stanisława Kosiorowskiego:
„Postanowiliśmy zagospodarować ministrantom czas podczas ferii. Turniej tenisa stołowego ma na celu przede wszystkim integrację rodzinną, gdyż w tej konkurencji mecze rozgrywano wyłącznie w systemie deblowym (syn + tata). Drugi dzień jest skupiony na tym, aby rozegrać indywidualny turniej tenisa stołowego. Trzeci dzień będzie uzależniony od pogody – jeśli dopisze na terenie sanktuarium odbędzie się rajd.” – powiedział ks. Waldemar Kowalski.

Pan Piotr Maciejewski, tata Jakuba, o zawodach dowiedział się dzień przed turniejem:
„Gdy tylko syn powiedział mi o turnieju od razu się zgodziłem. Myślę że jest to fajny pomysł na wspólne spędzenie czasu. (…) W dzisiejszych czasach to rzadkość, żeby mieć wolne popołudnie i z rodziną, z synem czy z innymi rodzinami wspólnie porywalizować. Ale dobrze, że taka impreza została zorganizowana, że się udała. Oby było takich więcej.”

Zawody wygrał debel Tomasz i Marek Guźniczak. Drugie miejsce zajęli Jakub i Piotr Maciejewscy, a na najniższym stopniu podium uplasowali się Dawid i Dariusz Wadelscy. Łącznie w zawodach wzięło udział 7 drużyn. Każda z nich za udział w rywalizacji otrzymała drobny upominek.

13 lutego 2012 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


7 lipca 2020
Wtorek
Naród wybrany ufa swemu Panu

 

17. rocznica śmierci bpa Romana Andrzejewskiego

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji Wspólnoty Kościoła
20.00 Wieczór Uwielbienia w bazylice
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet