Matka Boża Bolesna
bazylika widziana z pola
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Zaproszenie do spędzenia Świąt Wielkanocnych w Licheniu


Udział w Triduum Paschalnym, uroczyste święcenie pokarmów, wspólne śniadanie wielkanocne czy spotkanie z księżmi marianami – to kilka z elementów propozycji spędzenia tegorocznych Świąt Wielkanocnych w licheńskim Sanktuarium.

 - Święta wielkanocne organizujemy w głównej mierze dla osób, które pragną choć na kilka dni wyciszyć się i w atmosferze modlitwy i skupienia przeżyć Święta Wielkanocne. Chcemy w liturgii łączyć się z Chrystusem, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie dokonał naszego zbawienia – mówki ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC, przełożony Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu.

Tegoroczny turnus wielkanocny jest już siódmym z kolei, jakie organizuje licheńskie Sanktuarium. Rozpocznie się on w czwartek, 5 kwietnia, i potrwa do wtorku, 10 kwietnia. Wzorem lat ubiegłych pobyt będzie miał charakter bardzo rodzinny i tradycyjny.

 -  Głównym punktem świętowania będzie udział w liturgii całego Triduum Paschalnego. Ale staramy się  żeby był także czas na wspólne spotkania i na poznawanie sanktuarium. Organizujemy dla gości wizytę w apartamentach papieskich. Przygotowujemy pokaz malowania pisanek wielkanocnych. Mam nadzieję, że uda nam się również zaprosić naszych gości do zwiedzania Muzeum imienia księdza Jarzębowskiego – mówi Jolanta Adamczyk, dyrektor domów pielgrzyma.

Goście, którzy przyjadą na święta do Sanktuarium, będą mieli także możliwość spotkania się i porozmawiania z księżmi marianami. W Wielką Sobotę goście wezmą udział w uroczystym święceniu pokarmów przez ks. Wojciecha Sokołowskiego MIC, wice przełożonego Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu. Tego dnia na stołach znajdą się wszystkie smakołyki, którymi w poranek wielkanocny goście będą się delektować podczas śniadania.
  - Ta święconka jest wyjątkowa. Na przystrojonym świątecznie stole znajdzie się po kilka kilogramów szynek i kiełbas, kilkadziesiąt jaj, kilkanaście babek, mazurków i makowców – wylicza Jolanta Adamczyk.

Szczegółowych informacji o tegorocznym pobycie wielkanocnym w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej można zaczerpnąć odwiedzając stronę internetową Domu Pielgrzyma ARKA www.arka.lichen.pl bądź też dzwoniąc pod numer telefonu (+48) 63 270 81 62.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


12 grudnia 2019
Czwartek
Pan jest łagodny i bardzo łaskawy

Wspomnienie dowolne Najświętszej Maryi Panny z Guadalupe
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
7.30 Msza św. roratnia
18.00 w intencji zanoszonych do Boga za wstawiennictwem
św. Stanisława Papczyńskiego
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
7.00 Msza św. roratnia
15.30 Msza św. roratnia dla dzieci
Nabożeństwa
6.40 Jutrznia
17.30 Nabożeństwo do św. Stanisława Papczyńskiego

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Okres liturgiczny: II tydzień Adwentu
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: A, II

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Iz 41,13-20
Psalm responsoryjny: Ps 145, 1. 9-13
Ewangelia: Mt 11, 11-15
realizacja LM Internet  LM Internet