Matka Boża Bolesna
podniesienie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Zaproszenie do spędzenia Świąt Wielkanocnych w Licheniu


Udział w Triduum Paschalnym, uroczyste święcenie pokarmów, wspólne śniadanie wielkanocne czy spotkanie z księżmi marianami – to kilka z elementów propozycji spędzenia tegorocznych Świąt Wielkanocnych w licheńskim Sanktuarium.

 - Święta wielkanocne organizujemy w głównej mierze dla osób, które pragną choć na kilka dni wyciszyć się i w atmosferze modlitwy i skupienia przeżyć Święta Wielkanocne. Chcemy w liturgii łączyć się z Chrystusem, który przez swoją mękę, śmierć i zmartwychwstanie dokonał naszego zbawienia – mówki ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC, przełożony Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu.

Tegoroczny turnus wielkanocny jest już siódmym z kolei, jakie organizuje licheńskie Sanktuarium. Rozpocznie się on w czwartek, 5 kwietnia, i potrwa do wtorku, 10 kwietnia. Wzorem lat ubiegłych pobyt będzie miał charakter bardzo rodzinny i tradycyjny.

 -  Głównym punktem świętowania będzie udział w liturgii całego Triduum Paschalnego. Ale staramy się  żeby był także czas na wspólne spotkania i na poznawanie sanktuarium. Organizujemy dla gości wizytę w apartamentach papieskich. Przygotowujemy pokaz malowania pisanek wielkanocnych. Mam nadzieję, że uda nam się również zaprosić naszych gości do zwiedzania Muzeum imienia księdza Jarzębowskiego – mówi Jolanta Adamczyk, dyrektor domów pielgrzyma.

Goście, którzy przyjadą na święta do Sanktuarium, będą mieli także możliwość spotkania się i porozmawiania z księżmi marianami. W Wielką Sobotę goście wezmą udział w uroczystym święceniu pokarmów przez ks. Wojciecha Sokołowskiego MIC, wice przełożonego Domu Zakonnego Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu. Tego dnia na stołach znajdą się wszystkie smakołyki, którymi w poranek wielkanocny goście będą się delektować podczas śniadania.
  - Ta święconka jest wyjątkowa. Na przystrojonym świątecznie stole znajdzie się po kilka kilogramów szynek i kiełbas, kilkadziesiąt jaj, kilkanaście babek, mazurków i makowców – wylicza Jolanta Adamczyk.

Szczegółowych informacji o tegorocznym pobycie wielkanocnym w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej można zaczerpnąć odwiedzając stronę internetową Domu Pielgrzyma ARKA www.arka.lichen.pl bądź też dzwoniąc pod numer telefonu (+48) 63 270 81 62.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


7 lipca 2020
Wtorek
Naród wybrany ufa swemu Panu

 

17. rocznica śmierci bpa Romana Andrzejewskiego

40. Mariańska Piesza Pielgrzymka z Góry Kalwarii do Lichenia - odwołana

II Międzynarodowy Licheński Festiwal Organowy (5 lipca-30 sierpnia)

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji Wspólnoty Kościoła
20.00 Wieczór Uwielbienia w bazylice
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet