Matka Boża Bolesna
z
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Koncert charytatywny „Dla Felka”

7500 zł udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego, który w piątek odbył się w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym. Pozyskane pieniądze zostaną przekazane na zakup kamizelki masującej dla Felicjana Chaładaja, chłopca chorującego na mukowiscydozę.

Na pomysł zorganizowania koncertu wpadli nauczyciele z licheńskiej podstawówki:
„Felek jest mieszkańcem naszej miejscowości i nie wyobrażalibyśmy sobie, gdybyśmy nie mogli mu pomóc. Gdy powiedzieliśmy dzieciom o pomyśle zorganizowania tego koncertu, one bardzo entuzjastycznie przyjęły tę wiadomość, gdyż włączają się we wszystkie akcje charytatywne, które prowadzimy na terenie szkoły zwłaszcza odkąd działa u nas Szkolny Klub Wolontariusza” – powiedziała Żaneta Komicz, pedagog ze szkoły podstawowej w Licheniu Starym.

W piątkowy wieczór uczniowie z licheńskiej podstawówki, przy współudziale swojej katechetki, p. Ewy Pawlak, przygotowali specjalny program artystyczny opierający się na grze świateł. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż publiczność zgromadzona w budynku szkolnym, nagrodziła młodych artystów gromkimi oklaskami. W trakcie artystycznego wieczoru odbyła się także licytacja przedmiotów przekazanych przez prywatnych ofiarodawców. W trakcie licytacji najwyższą kwotę, 350 zł, uzyskano za piłkę z podpisami wszystkich piłkarzy Lecha Poznań. Futbolówkę na licytację podarował ks. Waldemar Kowalski MIC, katecheta pracujący w miejscowej szkole. Po aukcji cześć artystyczną zakończył występ Sławomira Pilarskiego. Artysta wystąpił ze swoim autorskim recitalem.

Rodzice małego Felka nie kryli wzruszenia: „Jest to dla mnie wzruszające i jestem szczęśliwy, że tyle osób zawierzyło nam i chce nam pomóc. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania całej tej akcji” – powiedział Dariusz Chaładaj, tata chłopca. W tej chwili rodziców nie jest stać na zakup kamizelki, która kosztuje 30 tysięcy złotych. Jak przyznaje tata małego Felka dzięki takim akcjom i ludziom dobrej woli, uzbieranie potrzebnej kwoty staje się coraz bardziej realne.

Piątkowy koncert został zorganizowany dla 10-miseiecznego Felicjana Chaładaja, który cierpi na mukowiscydozę wielonarządową. Ta genetyczna choroba atakuje płuca, układ pokarmowy i powoduje ogólne wyniszczenie organizmu. Kamizelka masująca, na którą były zbierane pieniądze, jest potrzebna dla efektywnego wsparcia rehabilitacji dziecka.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc rodzicom w uzbieraniu potrzebnej kwoty, mogą wpłacać pieniądze na specjalne konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą z dopiskiem FELICJAN CHAŁADAJ.

Numer konta: 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


25 października 2020
Niedziela
Miłuję Ciebie Panie, Mocy moja

Rodzinny Dzień Seniora

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 17.00
kościół dolny- Kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 17.00
Różaniec 8.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

realizacja LM Internet  LM Internet