Matka Boża Bolesna
figura MB w ogrodzie
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Koncert charytatywny „Dla Felka”

7500 zł udało się zebrać podczas koncertu charytatywnego, który w piątek odbył się w Szkole Podstawowej im. mjr. Henryka Sucharskiego w Licheniu Starym. Pozyskane pieniądze zostaną przekazane na zakup kamizelki masującej dla Felicjana Chaładaja, chłopca chorującego na mukowiscydozę.

Na pomysł zorganizowania koncertu wpadli nauczyciele z licheńskiej podstawówki:
„Felek jest mieszkańcem naszej miejscowości i nie wyobrażalibyśmy sobie, gdybyśmy nie mogli mu pomóc. Gdy powiedzieliśmy dzieciom o pomyśle zorganizowania tego koncertu, one bardzo entuzjastycznie przyjęły tę wiadomość, gdyż włączają się we wszystkie akcje charytatywne, które prowadzimy na terenie szkoły zwłaszcza odkąd działa u nas Szkolny Klub Wolontariusza” – powiedziała Żaneta Komicz, pedagog ze szkoły podstawowej w Licheniu Starym.

W piątkowy wieczór uczniowie z licheńskiej podstawówki, przy współudziale swojej katechetki, p. Ewy Pawlak, przygotowali specjalny program artystyczny opierający się na grze świateł. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż publiczność zgromadzona w budynku szkolnym, nagrodziła młodych artystów gromkimi oklaskami. W trakcie artystycznego wieczoru odbyła się także licytacja przedmiotów przekazanych przez prywatnych ofiarodawców. W trakcie licytacji najwyższą kwotę, 350 zł, uzyskano za piłkę z podpisami wszystkich piłkarzy Lecha Poznań. Futbolówkę na licytację podarował ks. Waldemar Kowalski MIC, katecheta pracujący w miejscowej szkole. Po aukcji cześć artystyczną zakończył występ Sławomira Pilarskiego. Artysta wystąpił ze swoim autorskim recitalem.

Rodzice małego Felka nie kryli wzruszenia: „Jest to dla mnie wzruszające i jestem szczęśliwy, że tyle osób zawierzyło nam i chce nam pomóc. Jestem wdzięczny wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania całej tej akcji” – powiedział Dariusz Chaładaj, tata chłopca. W tej chwili rodziców nie jest stać na zakup kamizelki, która kosztuje 30 tysięcy złotych. Jak przyznaje tata małego Felka dzięki takim akcjom i ludziom dobrej woli, uzbieranie potrzebnej kwoty staje się coraz bardziej realne.

Piątkowy koncert został zorganizowany dla 10-miseiecznego Felicjana Chaładaja, który cierpi na mukowiscydozę wielonarządową. Ta genetyczna choroba atakuje płuca, układ pokarmowy i powoduje ogólne wyniszczenie organizmu. Kamizelka masująca, na którą były zbierane pieniądze, jest potrzebna dla efektywnego wsparcia rehabilitacji dziecka.

Wszyscy, którzy chcieliby pomóc rodzicom w uzbieraniu potrzebnej kwoty, mogą wpłacać pieniądze na specjalne konto Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą z dopiskiem FELICJAN CHAŁADAJ.

Numer konta: 49 1020 3466 0000 9302 0002 3473

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY29 maja 2020
Piątek
Pan Bóg utwierdził swój tron na niebiosach


Dni modlitw o jedność chrześcijan (do 30 maja)

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (22-30 maja)

Via Lucis (Droga światła) - godz. 18.00


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nabożeństwo majowe: 17.00
Apel Maryjny 21.00
Via Lucis (Droga światła) - godz. 18.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo majowe: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Dz 25, 13-21 Ps: Ps 103, 1-2. 11-12. 19-20
Akl: por. J 14, 26 Ew: J 21, 15-19

realizacja LM Internet  LM Internet