Matka Boża Bolesna
p
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Pierwsza rocznica poradni naprotechnologii

2 grudnia 2010 roku podczas konferencji prasowej kustosz licheńskiego sanktuarium, ks. Wiktor Gumienny, ogłosił oficjalnie, że w Licheniu powstaje poradnia, której głównym celem będzie pomaganie małżeństwom cierpiącym z powodu trudności z poczęciem dziecka. W spotkaniu uczestniczyli także instruktorzy modelu Creighton, który jest głównym narzędziem diagnostycznym w naprotechnologii. Od tego czasu do poradni, mieszczącej się w budynku Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, zgłaszają się osoby, które chcą kontrolować swoją płodność w sposób zgodny z nauczaniem Kościoła katolickiego.

„Pierwszym krokiem, jaki muszą wykonać osoby pragnące rozpocząć terapię, jest wzięcie udziału
w tzw. sesji wprowadzającej. Można skorzystać z takiej sesji w każdy czwartek o godzinie 17.00” – powiedział Szymon Kuznowicz, instruktor modelu Creighton z licheńskiej poradni.  – „Jest nas pięcioro instruktorów. Każdy z nas ma wyznaczony dyżur i czekamy na pary w siedzibie naszej poradni. Jeżeli para zdecyduje się wejść w program wówczas odbywają się spotkania indywidualne, których jest ok. osiem w ciągu roku. Jedna z naszych instruktorek pracuje także w Poznaniu, gdzie ma pod opieką 12 par.”  – dodał.

Głównym zadaniem poradni jest wsparcie prokreacji:
„Jeśli chodzi o narodziny pierwszego dziecka dzięki zastosowaniu naprotechnologii to jeszcze nie mamy w tym względzie sukcesu, jednak na ten moment jest sześć par, które są przez nas monitorowane i osiągnęły poczęcie dzięki stosowaniu modelu Creighton” - powiedział Kuznowicz.

Ważnym wydarzeniem w życiu poradni była wizyta twórcy naprotechnologii prof. Thomasa W. Hilgersa. W sobotę, 24 września, licheńskie sanktuarium odwiedzili goście z Instytutu Papieża Pawła VI w Omaha (USA). Profesorowi Thomasowi W. Hilgersowi towarzyszyły: jego żona Susan oraz p. Janina Filipczuk, która jest superwizorem niektórych instruktorów licheńskiej poradni. Byli z nimi i inni, m.in. dr Piotr Klimas (Szpital Św. Rodziny w Warszawie) oraz ks. dr Jarosław Szymczak (Instytut Studiów nad Rodziną UKSW).

„Naprotechnologia powstała 30 lat temu. Jest metodą diagnostyczno – terapeutyczną ukierunkowaną na monitorowanie i diagnozowanie zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego kobiety. Jest ona w całości naturalna, bezpieczna dla zdrowia pacjentki i dziecka, rzetelna diagnostycznie i skuteczna terapeutycznie” – powiedział ks. dr Piotr Kieniewicz, szef poradni.

Zainteresowane osoby, które chciałyby się skontaktować z instruktorami modelu Creighton’a, mogą się zgłaszać pod numer telefonu: (+48) 63 270 81 32.

2 grudnia 2011 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY29 maja 2020
Piątek
Pan Bóg utwierdził swój tron na niebiosach


Dni modlitw o jedność chrześcijan (do 30 maja)

Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego (22-30 maja)

Via Lucis (Droga światła) - godz. 18.00


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nabożeństwo majowe: 17.00
Apel Maryjny 21.00
Via Lucis (Droga światła) - godz. 18.00
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo majowe: 17.30

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Dz 25, 13-21 Ps: Ps 103, 1-2. 11-12. 19-20
Akl: por. J 14, 26 Ew: J 21, 15-19

realizacja LM Internet  LM Internet