Matka Boża Bolesna
Główka49 panorama
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Pierwsza rocznica poradni naprotechnologii

2 grudnia 2010 roku podczas konferencji prasowej kustosz licheńskiego sanktuarium, ks. Wiktor Gumienny, ogłosił oficjalnie, że w Licheniu powstaje poradnia, której głównym celem będzie pomaganie małżeństwom cierpiącym z powodu trudności z poczęciem dziecka. W spotkaniu uczestniczyli także instruktorzy modelu Creighton, który jest głównym narzędziem diagnostycznym w naprotechnologii. Od tego czasu do poradni, mieszczącej się w budynku Licheńskiego Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, zgłaszają się osoby, które chcą kontrolować swoją płodność w sposób zgodny z nauczaniem Kościoła katolickiego.

„Pierwszym krokiem, jaki muszą wykonać osoby pragnące rozpocząć terapię, jest wzięcie udziału
w tzw. sesji wprowadzającej. Można skorzystać z takiej sesji w każdy czwartek o godzinie 17.00” – powiedział Szymon Kuznowicz, instruktor modelu Creighton z licheńskiej poradni.  – „Jest nas pięcioro instruktorów. Każdy z nas ma wyznaczony dyżur i czekamy na pary w siedzibie naszej poradni. Jeżeli para zdecyduje się wejść w program wówczas odbywają się spotkania indywidualne, których jest ok. osiem w ciągu roku. Jedna z naszych instruktorek pracuje także w Poznaniu, gdzie ma pod opieką 12 par.”  – dodał.

Głównym zadaniem poradni jest wsparcie prokreacji:
„Jeśli chodzi o narodziny pierwszego dziecka dzięki zastosowaniu naprotechnologii to jeszcze nie mamy w tym względzie sukcesu, jednak na ten moment jest sześć par, które są przez nas monitorowane i osiągnęły poczęcie dzięki stosowaniu modelu Creighton” - powiedział Kuznowicz.

Ważnym wydarzeniem w życiu poradni była wizyta twórcy naprotechnologii prof. Thomasa W. Hilgersa. W sobotę, 24 września, licheńskie sanktuarium odwiedzili goście z Instytutu Papieża Pawła VI w Omaha (USA). Profesorowi Thomasowi W. Hilgersowi towarzyszyły: jego żona Susan oraz p. Janina Filipczuk, która jest superwizorem niektórych instruktorów licheńskiej poradni. Byli z nimi i inni, m.in. dr Piotr Klimas (Szpital Św. Rodziny w Warszawie) oraz ks. dr Jarosław Szymczak (Instytut Studiów nad Rodziną UKSW).

„Naprotechnologia powstała 30 lat temu. Jest metodą diagnostyczno – terapeutyczną ukierunkowaną na monitorowanie i diagnozowanie zdrowia ginekologicznego i prokreacyjnego kobiety. Jest ona w całości naturalna, bezpieczna dla zdrowia pacjentki i dziecka, rzetelna diagnostycznie i skuteczna terapeutycznie” – powiedział ks. dr Piotr Kieniewicz, szef poradni.

Zainteresowane osoby, które chciałyby się skontaktować z instruktorami modelu Creighton’a, mogą się zgłaszać pod numer telefonu: (+48) 63 270 81 32.

2 grudnia 2011 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


25 października 2020
Niedziela
Miłuję Ciebie Panie, Mocy moja

Rodzinny Dzień Seniora

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 17.00
kościół dolny- Kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 17.00
Różaniec 8.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

realizacja LM Internet  LM Internet