Matka Boża Bolesna
basilica
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Poznański Caritas w Licheniu

Ponad sto osób należących do parafialnych zespołów Caritas Archidiecezji Poznańskiej uczestniczy w rekolekcjach formacyjno – szkoleniowych w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. W trakcie trzydniowego spotkania uczestnicy rekolekcji mogą pogłębić swoją duchowość, która jest niezwykle ważna w codziennej pracy, uczestniczą we Maszach św., rozważają Słowo Boże i spędzają czas na spacerowaniu alejkami licheńskiego sanktuarium.

„Raz w roku staramy się, aby każdy parafialny zespól Caritas przyjechał na takie rekolekcje, aby nabrał ducha. Działania Caritas to nie są tylko działania materialne, ale także i duchowe.  Każdego roku chcemy, aby członkowie parafialnych zespołów Caritas mieli możliwość nabrania tego dobrego, Bożego ducha. Dlatego przyjeżdżamy do Lichenia” – powiedział ks. Tomasz  Ren z Caritas Archidiecezji Poznańskiej.

W trakcie trzydniowego spotkania uczestnicy rekolekcji biorą udział we Mszach św., konferencjach formacyjno – szkoleniowych, mogą także skorzystać z sakramentu pojednania. Poza kwestiami typowo duchowymi, mogą także spędzać czas na spacerowaniu urokliwymi alejami licheńskiego sanktuarium w otoczeniu jesienniej przyrody.

Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzi szereg działań mających na celu pomoc ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji zarówno materialnej, jaki i duchowej:
„Jako Caritas Archidiecezji Poznańskiej prowadzimy bardzo szeroką działalność: prowadzimy dom dla młodzieży uzależnionej od narkotyków w Wierzenicy, świetlice socjoterapeutyczne, trzy przedszkola (w Poznaniu, Mosinie i Swarzędzu) oraz jadłodajnie, w których każdego dnia wydawanych jest ok. 1500 ciepłych posiłków. Przez cały rok wspieramy ok. 54. tysięcy ludzi poprzez przygotowanie dla nich paczek żywnościowych” – dodał ks. Tomasz Ren.

W ramach Caritas Archidiecezji Poznańskiej działają także Szkolne Koła Caritas. Należy do nich młodzież, która pragnie pomagać ludziom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej.
Licheńskie rekolekcje potrwają do niedzieli, 6 listopada.

6 listopada 2011 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


25 czerwca 2019
Wtorek

 
Ogólnopolska Pielgrzymka Sybiraków

Oaza chorych (24 czerwca - 5 lipca)
 
Rekolekcje dla katechetów diecezji włocławskiej

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Nabożeństwo czerwcowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00,17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo czerwcowe oraz procesja Eucharystyczna po Mszy Świętej o godz. 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Dorota, Łucja, Wilhelm
 
Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rdz 13, 2. 5-18
Psalm: Ps 15(14), 1-2. 3-4ab. 4c-5 (R.: por. la)
Ewangelia: Mt 7, 6. 12-14
realizacja LM Internet  LM Internet