Matka Boża Bolesna
w
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje Towarzystwa św. Wojciecha

Członkowie Towarzytwa św. Wojciecha z Gniezna modlili się w Licheniu. 132-osobowa grupa mężczyzn zrzeszonych w Towarzystwie św. Wojciecha uczestniczyła w rekolekcjach w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Licheniu.

Uczestnicy rekolekcji przyjechali
do licheńskiego Sanktuarium z archidiecezji gnieźnieńskiej skąd wywodzi się Towarzystwo. W trakcie pobytu w Licheniu Bracia czas spędzali na modlitwie i rozważaniach Słowa Bożego. Uczestniczyli także w drodze krzyżowej, Mszach Świętych, modlitwie różańcowej i gorzkich żalach.  

„Jesteśmy grupą ludzi bardzo rozmodloną o bardzo mocnych korzeniach religijnych. Rekolekcje są dla nas czasem wyciszenia, odskocznią od życia codziennego. Każdy z nas pragnie w tym czasie modlić się w swoich intencjach, ale także w intencjach innych członków Towarzystwa, w intencji papieża i całego Kościoła Katolickiego. Ten czas jest dla nas swego rodzaju ucztą duchową” – powiedział Tadeusz Bieniek, prezes Zarządu Głównego Towarzystwa św. Wojciecha w Gnieźnie, organizator spotkania.

W trakcie rekolekcji do Towarzystwa przystąpiło 16 nowych mężczyzn.  Uroczysty akt przyjęcia nastąpił poprzez nałożenie specjalnych płaszczy kandydatom oraz złożenie przez nich przyrzeczenia dla służby w Towarzystwie.  

Rekolekcje Towarzystwa św. Wojciecha w licheńskim Sanktuarium odbyły się po raz pierwszy.  Zdaniem Tadeusza Bieńka o wyborze Lichenia zdecydowały 2 aspekty: bliskość Matki Bożej oraz bardzo dobra baza socjalna:
„Do tej pory nasze rekolekcje organizowaliśmy w innych miejscach kultu. Jednak do żadnego z nich nie mogliśmy jednorazowo pojechać aż tak dużą grupą. Bardzo się cieszę, że przyjechaliśmy do Lichenia. Z pewnością wrócimy tu w przyszłości” - dodał Tadeusz Bieniek.

Towarzystwo św. Wojciecha istnieje od 1990 roku. Działa w Archidiecezji Gnieźnieńskiej i Diecezji Bydgoskiej. W swoich szeregach zrzesza społeczność katolicką dla ożywienia duchem chrześcijańskim porządku doczesnego. Członkowie Towarzystwa swoje cele realizują poprzez pogłębianie formacji religijnej i oddziaływanie na środowiska, w których żyją.

25 marca 2011

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


6 sierpnia 2020
Czwartek
Pan wywyższony króluje nad ziemią

Święto Przemienienia Pańskiego

Pierwszy czwartek miesiąca
Dzień modlitw w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych

39. Kaszubska Piesza Pielgrzymka z Helu na Jasną Górę

Nowenna przed Uroczystością Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

Rekolekcje "Jak przeżyć żałobę?" (7 - 9 sierpnia)

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu:
14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Jutrznia: 6.40


Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30
realizacja LM Internet  LM Internet