Matka Boża Bolesna
24
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej

32 osoby uczestniczyły w rekolekcjach przygotowujących do spowiedzi generalnej zorganizowanych w miniony weekend w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu (13-16.10). W trakcie spotkania wierni mogli wyciszyć się i przygotować do wyznania grzechów, które nierzadko przez wiele lat zalegały w ich sercach.

W modlitewnym spotkaniu wzięły udział osoby przytłoczone ciężarem grzechu. Dzięki rzetelnemu przygotowaniu poprzez medytacje i uczestnictwo w rozważaniach opartych na wybranych fragmentach Pisma Świętego, rekolektanci mogli przygotować się do pełnego wyznania win podczas sobotniej spowiedzi.
Jedną z uczestniczek rekolekcji była pani Wanda z Ełku, w której myśl o wzięciu udziału w spotkaniu dojrzewała od kilku miesięcy.
- „O rekolekcjach dowiedziałam się z „Pielgrzyma Licheńskiego”, którego regularnie czytuję. Długo myślałam nad udziałem. W końcu się zdecydowałam i jest bardzo zadowolona. Szczególnie wartościowe konferencje prowadzącego księdza (ks. Sławomir Homoncik MIC, przyp. red.), który mówi m.in. o tym, aby dobrze się wyspowiadać, należy sięgnąć do źródła zła. Ponadto atmosfera panująca na rekolekcjach jest niezwykle rodzinna, pozwala na wyciszenie”.

Trwające od czwartku do niedzieli (13-16.10) rekolekcje poprowadził marianin, ks. Sławomir Homoncik MIC, wicekustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Wszystkie konferencje odbywały się w Rekolekcyjnym Domu Papieskim znajdującym się w starej części Sanktuarium.
Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej w Licheniu organizowane 10 razy do rokuNajbliższe zaplanowano na: 10 - 13 listopada oraz 8 - 11 grudnia.

Oferta rekolekcyjna Sanktuarium Maryjnego w Licheniu jest bardzo bogata. Wierni mogą wybierać spośród rekolekcji: rodzinnych (dla porzuconych małżonków, przygotowujące do zawarcia sakramentu małżeństwa, dla związków niesakramentalnych, dla małżeństw z niepłodnością), psychologicznych (jak przeżyć żałobę, aborcja: kobieta, mężczyzna, dziecko), maryjnych (dla rodziców zatroskanych dzieci, dla małżeństw, duchowego uzdrowienia, dla poszukujących Bożego Miłosierdzia) i in.

Szczegółowych informacji można zaczerpnąć na stronie www.lichen.pl w zakładce REKOLEKCJE lub telefonicznie w Biurze Obsługi Pielgrzyma pod numerem: 63 270 81 63.

Licheń Stary, 17 października 2016 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


 6 kwietnia 2020
  poniedziałek

  Wielki Poniedziałek
  Pan moim światłem i zbawieniem moim


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji Ojczyzny
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Spowiedź
kościół górny - nawa wschodnia:
spowiedź odbywa się w konfesjonałach dostawianych
14.00 - 16.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Iz 42, 1-7 Ps: Ps 27, 1-3. 13-14
Akl: - Ew: J 12, 1-11
 

realizacja LM Internet  LM Internet