Matka Boża Bolesna
25
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Z karaibskiej Martyniki śladami św. s. Faustyny Kowalskiej

Pielgrzymi z Martyniki, francuskiej wyspy leżącej na Morzu Karaibskim (na północ od Wenezueli) gościli w licheńskim Sanktuarium. W trakcie pobytu zwiedzili bazylikę oraz modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej (11-12.10).

Goście z odległych Karaibów przyjechali do Polski, aby podążać śladami św. s. Faustyny Kowalskiej.
„Z tej racji, że w Kościele przeżywamy Rok Miłosierdzia, pielgrzymi przylecieli do Polski, aby lepiej poznać postać św. s. Faustyny Kowalskiej, jej życie, móc pomodlić się w miejscach z nią powiązanych i lepiej doświadczyć przesłania o Miłosierdziu Bożym, które za jej przyczyną Bóg przekazał ludziom”  - powiedziała Sylviane Rotsen, organizatorka wyjazdu.

Na pokonanie ponad 8 tysięcy kilometrów dzielących Martynikę i Polskę pielgrzymi potrzebowali kilkunastu godzin. Ich podróż rozpoczęła się na lotnisku w Fort de France, stolicy zamorskiego departamentu Francji. Do Polski dotarli 2 października, podróżując przez Paryż i Amsterdam, by ostatecznie dotrzeć do Krakowa. Tam spędzili kilka dni - modlili się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, odwiedzili muzeum w Auschwitz, kopalnię soli w Wieliczce, a także Wadowice. Po drodze do Lichenia zatrzymali się na Jasnej Górze, gdzie modlili się przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Częstochowskiej.

Po wyjeździe z Lichenia udadzą się do Płocka, do miejsca pierwszych i najważniejszych objawień Jezusa Miłosiernego jakie miała otrzymać św. Siostra Faustyna – to właśnie w Płocku, 22 lutego 1931 roku, s. Faustyna miała wizję Jezusa, który kazał jej namalować obraz Miłosierdzia Bożego i zażądał ustanowienia święta Miłosierdzia Bożego. Ostatnim przystankiem wiernych z Martyniki będzie Warszawa. W stolicy udadzą się na ul. Żytnią, gdzie znajdowała się pierwsza siedziba Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia w Polsce.

Licheń Stary, 13 października 2016 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


 6 kwietnia 2020
  poniedziałek

  Wielki Poniedziałek
  Pan moim światłem i zbawieniem moim


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji Ojczyzny
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Spowiedź
kościół górny - nawa wschodnia:
spowiedź odbywa się w konfesjonałach dostawianych
14.00 - 16.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Iz 42, 1-7 Ps: Ps 27, 1-3. 13-14
Akl: - Ew: J 12, 1-11
 

realizacja LM Internet  LM Internet