Matka Boża Bolesna
diakonia Słowa
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Św. Maksymilian Maria Kolbe przewodnikiem po Polsce

Kilkunastoosobowa grupa chrześcijan z USA gościła w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym. Pobyt w Licheniu jest jednym z elementów ich dwutygodniowej pielgrzymki po Polsce (04-05.10).

„Przyjechaliśmy do Polski ze względu na 75. rocznicę męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, którego imię nosi nasza parafia. Obecny tutaj z nami kapłan, ks. Michael Gaitley MIC, zaproponował, abyśmy przyjechali do Polski i uczcili pamięć św. Maksymiliana. I oto jesteśmy”wyjaśniła Kathy Hinger z West Chester, Ohio, USA.

Grupa pielgrzymów liczy 15 osób, z czego 5 z nich jest pochodzenia polskiego. Niestety nikt nie mówi po polsku, gdyż oni sami urodzili się w Stanach Zjednoczonych. Podczas pobytu w Licheniu zwiedzili sanktuarium i bazylikę, a także uczestniczyli w indywidualnej Mszy św. w kaplicy św. Stanisława Papczyńskiego. Modlili się także podczas drogi krzyżowej.
W Polsce po raz drugi. Licheń bardzo im się podoba. Nie mogą wyjść z zachwytu, że w takim miejscu, otoczonym lasami i jeziorami, znajduje się tak wspaniała świątynia wzniesiona ku Bożej chwale.

W Polsce spędzą 2 tygodnie – do Warszawy przylecieli 26 września, natomiast wylot z Polski mają zaplanowany na 8 października. Do tej pory zwiedzili południową część naszego kraju - byli w Wadowicach, Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie oraz w Zakopanem. Jeszcze dziś udadzą się do Świnic Warckichmiejsca urodzin św. Faustyny Kowalskiej oraz do Torunia, a następnie zawitają do Gdańska.

Licheń Stary, 05 października 2016 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


 6 kwietnia 2020
  poniedziałek

  Wielki Poniedziałek
  Pan moim światłem i zbawieniem moim


PROGRAM POSŁUGI

Bazylika

Msze Święte
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji Ojczyzny
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30
Spowiedź
kościół górny - nawa wschodnia:
spowiedź odbywa się w konfesjonałach dostawianych
14.00 - 16.00
 
Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
 
Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

CZYTANIA Z DNIA:
1C: Iz 42, 1-7 Ps: Ps 27, 1-3. 13-14
Akl: - Ew: J 12, 1-11
 

realizacja LM Internet  LM Internet