Matka Boża Bolesna
z
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje dla narzeczonych

10 par wzięło udział w rekolekcjach dla narzeczonych zatytułowanych „Budujemy miłość na prawdzie”. Spotkanie, które zostało zorganizowane przez Licheńskie Centrum Pomocy Rodzinie i Osobom Uzależnionym, prowadzili państwo Elżbieta i Krzysztof Krysiak z Łodzi, doradcy życia rodzinnego wraz z ks. Piotrem Kieniewiczem MIC z LCPRiOU (10-13.03).
 
Zajęcia oparte były na zasadzie dialogu między narzeczonymi. Dzięki takiej formie mieli oni możliwość pełniejszego poznania swoich cech osobowości, oczekiwań, ustalenia wspólnej hierarchii ważności spraw w życiu.
W trakcie rekolekcji poruszane były zagadnienia z trzech zasadniczych bloków tematycznych: czy decyzja o zawarciu związku małżeńskiego została słusznie podjęta przez narzeczonych, o pogłębieniu wiedzy o sakramencie małżeństwa oraz o przygotowaniu do ról, jakie czekają narzeczonych w niedalekiej przyszłości, tj. małżonka, rodzica, zięcia czy też  synowej.
 
Dla narzeczonych najbardziej wartościowymi tematami okazały się te związane z naturalnym planowaniem rodziny, lepszym poznaniem drugiej osoby, dialogiem i rozwiązywaniem konfliktów między nimi, a także pomiędzy przyszłymi małżonkami a teściami.
 
Małgorzata Witkowska i Jarosław Łomnicki zdecydowali się wziąć udział w licheńskich rekolekcjach z kilku względów:
„Spodobała nam się „nietypowość” tych rekolekcji. My bywamy w Licheniu i jest on nam bardzo bliski. Taka forma rekolekcji bardzo nam odpowiada. Uważamy, że lepiej jest przeżyć taki kurs w ciągu kilku dni, aniżeli spotykać się w parafii przez kilka tygodni po dwie godziny. Taka forma rekolekcji jest bardzo praktyczna”wyjaśnili przyszli małżonkowie.
 
Uczestnicy rekolekcji dla narzeczonych na zakończenie otrzymali zaświadczenia potrzebne przy składaniu dokumentów w kancelarii parafialnej przed zawarciem związku małżeńskiego. Organizowane w Licheniu rekolekcje dla narzeczonych spełniają wymagania Kościoła w zakresie katechez przedmałżeńskich.
W pierwszej w tym roku sesji udział wzięli narzeczeni z: Warszawy, Tarnówka, Gniezna, Nowej Soli, Wschowy, Bolkowa, Wrześni, Łowicza, Otwocka, Izabelina, Konina, Poznania, Woli Jachowej, Turowa, Niemojewka, Koła i Bierzma.
 
Kolejna odsłona rekolekcji dla narzeczonych w licheńskim Sanktuarium zaplanowana jest w lipcu br.
 
Licheń Stary, 14 marca 2016 r.           

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


26 lutego 2020
Środa Popielcowa

Zmiłuj się, Panie , bo jesteśmy grzeszni

Rozpoczęcie okresu Wielkiego Postu

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze św.
7.30, 12.00, 18.00
18.00 w intencji chorych i umierających z błogosławieństwem dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - Kaplica Najświętszego Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze św.
7.00, 10.30, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza św.
7.30
 
Okres liturgiczny: Wielki Post
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: fioletowy
Rok liturgiczny: C, II
 
CZYTANIA Z DNIA
I czytanie: Jl 2,12-18
Psalm: Ps 51  
Drugie czytanie: 2 Kor 5, 20-6,3
Ewangelia: Mt 6,1-6.16-18
realizacja LM Internet  LM Internet