Matka Boża Bolesna
Główka49 panorama
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Rekolekcje katechetów świeckich z diecezji włocławskiej

Niemalże 200 katechetów z diecezji włocławskiej uczestniczy w rekolekcjach w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym (28.06-01.07). Ostatniego dnia spotka się z nimi pasterz diecezji, bp Wiesław Alojzy Mering.

W tym roku rekolekcje dla katechetów świeckich z terenu diecezji włocławskiej odbywają się w jednej turze. Rozważania, podobnie jak w roku ubiegłym, koncentrują się wokół osoby św. Piotra Apostoła i jego słów wypowiedzianych do Jezusa Ty wiesz, że cię kocham:
„Przyglądamy się całej formacji św. Piotra od momentu spotkania Szymona z Jezusem, przez trzyletnie przygotowanie, kiedy św. Piotr towarzyszy Jezusowi i jest przygotowywany do tego, aby zrozumiał co to znaczy, że jest skałą i opoką i na nim będzie zbudowany cały Kościół”wyjaśnił prowadzący rekolekcje ks. Marcin Idzikowski, dyrektor Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej we Włocławku.

Jutro z rekolektantami spotka się pasterz diecezji, bp Wiesław Alojzy Mering. W licheńskiej bazylice będzie przewodniczył Mszy św. a następnie uda się z katechetami na posiłek. Jak dodał ks. Idzikowski, jest to okazja do spotkania się ordynariusza diecezji z podlegającymi mu katechetami.

Każdego dnia dla uczestników przygotowane dwie konferencje tematyczne nawiązujące do głównego tematu spotkania. Centralnym punktem dnia jest oczywiście Msza św. Poza konferencjami czas upływa na modlitwie: koronce do Bożego miłosierdzia, różańcu, nabożeństwie światła oraz indywidualnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

Każdy z katechetów jest zobligowany do uczestnictwa w rekolekcjach w cyklu dwuletnimOrganizatorem spotkania jest Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej we Włocławku. Katecheci mieszkają w Domu Pielgrzyma „Arka” znajdującym się nieopodal licheńskiej bazyliki, natomiast wszystkie konferencje i nabożeństwa tradycyjnie odbywają się w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej, znajdującym się w starej części Sanktuarium.

Licheń Stary, 30 czerwca 2015 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


14 października
Poniedziałek


Dzień Edukacji Narodowej

Św. Małgorzaty M. Alacoque
oraz św. Kaliksta

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 – w intencji uzależnionych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec 18.00
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 9.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Różaniec dla dzieci: 15.30
Różaniec dla dorosłych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

Imieniny obchodzą:
Liwia, Bernard, Kalikst
 
Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rz 1, 1-7
Psalm responsoryjny: Ps 98 (97), 1. 2-3ab. 3cd-4 (R.: por. 2a)
Ewangelia: Łk 11, 29-32
realizacja LM Internet  LM Internet