Matka Boża Bolesna
top str.
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Uczniowie z Wysokiego pielgrzymowali do licheńskiego Sanktuarium

Uczniowie z Zespołu Szkół im. św. Jana Pawła II w miejscowości Wysokie (powiat koniński) przybyli do Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej (16.10). Od dwudziestu lat pielgrzymują do Lichenia, aby 16 października, w dniu wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża, oddać cześć swojemu patronowi.  

Wraz z młodymi ludźmi do Sanktuarium przybył katecheta, ks. Łukasz Przelazły, którego zdaniem pielgrzymka stała się nieodłącznym elementem życia szkoły:
„Chcemy w ten sposób uczcić świętego naszego patrona Jana Pawła II, a z drugiej strony powierzyć Matce Bożej Licheńskiej wszystkie nasze sprawy związane ze szkołą, z rodziną bo w pielgrzymce uczestniczą nie tylko uczniowie, nie tylko nauczyciele, ale również absolwenci i rodzice, którzy z roku na rok z nami pielgrzymują”powiedział duchowny.

Warto dodać, część młodych ludzi do Sanktuarium przybyła pieszo, pokonując dystans ok. 14 km. Pozostali uczniowie przyjechali autokarami bądź wraz ze swoimi rodzicami.

O godz. 14:00 w Kaplicy Trójcy Świętej rozpoczęła się Msza św., którą koncelebrowało trzech kapłanów. Eucharystii przewodniczył ks. Sławomir Kasprzak, proboszcz parafii pw. św. Stanisława w Kramsku. Wraz z celebransem modlili się: ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz licheńskiego Sanktuarium oraz wspomniany ks. Łukasz Przelazły, wikariusz kramskiej parafii, który podczas nabożeństwa wygłosił okolicznościową homilię.

Podczas Mszy św. uczniowie klas pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie godnego reprezentowania swojej szkoły. Po Mszy św. zatrzymali się także na chwilę modlitwy w kaplicy poświęconej św. Janowi Pawłowi II. Zwiedzili także apartamenty papieskie w starej części sanktuarium.

Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Wysokiem noszą imię papieża Jana Pawła II. Podstawówka otrzymała imię  Jana Pawła II w 1991 roku, jako druga szkoła w Polsce.

Licheń Stary, 16 października 2014 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


25 października 2020
Niedziela
Miłuję Ciebie Panie, Mocy moja

Rodzinny Dzień Seniora

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
7.30 po mszy Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Różaniec: 17.00
kościół dolny- Kaplica Trójcy Świętej:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 17.00
Różaniec 8.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

realizacja LM Internet  LM Internet