Matka Boża Bolesna
g
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji księży


Bolesną częścią różańca świętego modlono się 27 czerwca w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. Okazją była Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa, która w ciągu 24 godzin oplecie świat modlitwą różańcową w intencji prezbiterów.

Licheńskie Sanktuarium włączyło się w inicjatywę po raz czwarty. Modlitwie przewodniczył ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz Sanktuarium. Wraz z nim różaniec odmawiały członkinie Koła Diabetyków z Nowego Sącza w Małopolsce. Gdy panie dowiedziały się, że dziś w licheńskiej bazylice odbędzie się półgodzinna modlitwa różańcowa poświecona kapłanom, bez wahania zdecydowały się w nią włączyć:
„Chciałyśmy z serdecznością wyrazić swoje podziękowanie kapłanom. Nie byłybyśmy katoliczkami, gdyby nie było kapłanów, gdyby nie były poświecone ich ręce, do tego, aby mogli odprawiać Najświętszą Eucharystię”powiedziała pani Michalina Jaskulska z Nowego Sącza.

Dodatkowym bodźcem motywującym diabetyczki do włączenia się w modlitwę był fakt, ich parafia leży zaledwie 10 km od Podegrodziamiejsca narodzin . o. Stanisława Papczyńskiego, założyciela Zgromadzenia Księży Marianów, opiekunów licheńskiego wzgórza.

Różaniec w licheńskiej świątyni rozpoczęto odmawiać punktualnie o godz. 11:30. Sztafetowa „pałeczka” została przejęta od włoskiego Sanktuarium Batki Bożej z Bonari, by po zakończeniu modlitwy przekazać drugiemu polskiemu ośrodkowi kultu biorącemu udział w sztafecieSanktuarium Matki Bożej Jasnogórskiej. Licheń do sztafety włączył się jako 28. sanktuarium z kolei. W tym roku przed Cudownym Obrazem Matki Bożej rozważane były następujące intencje: aby kapłani byli przynoszącymi pokój i pojednanie, aby byli świadkami nadziei, aby byli napełnieni mocą Ducha Świętego, aby wiedli życie prawdziwie oddane Matce Bożej oraz za biskupów, prezbiterów i diakonów.

Z roku na rok liczba sanktuariów biorących udział w sztafecie wzrasta. W porównaniu do roku 2013 (66), w tegorocznej edycji chęć uczestnictwa zadeklarowały 84 ośrodki kultu maryjnego na całym świecie.

Dzień Sztafety przypada w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W 2002 roku św. Jan Paweł II ustanowił dniem modlitwy o uświęcenie kapłanów. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała.

Licheń Stary, 27 czerwca 2014 r.

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


18 września
Środa

 
Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 Msza św. w intencji chorych,
po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec: 17.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze święte
7.00, 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza święta
7.30
 
Imieniny obchodzą:
Irena, Stanisław, Józef
 
Okres liturgiczny: zwykły
 IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Mdr 4,7-15     
Psalm responsoryjny: Ps 148
Ewangelia: Łk 2,41-52

realizacja LM Internet  LM Internet