Matka Boża Bolesna
z
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Koncert w bazylice licheńskiej


Około 300 uczestników warsztatów liturgiczno-muzycznych dla dzieci i młodzieży i Orkiestra Symfoniczna z Torunia zagrają w licheńskiej bazylice koncert muzyki religijnej. Wydarzenie będzie miało miejsce  w niedzielę, 18 listopada 2012 r., po Mszy św. o godzinie 12.00.

Niedzielny koncert będzie zwieńczeniem piątej już SCHOLANDII SJE. Spotkanie muzykującej młodzieży prowadzą i organizują siostry ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii. Warsztaty w Licheniu odbywać się będą w dniach 16-18 listopada 2012 r. pod hasłem: „Chcę być trzynastym apostołem”. Dzieci i młodzież przyjadą z takich miejscowości jak Pruszków, Piastów, Skarżysko-Kamienna, Skarżysko Kościelne, Izabelin, Michałowice, Raszyn, Góra Kalwaria, Warszawa, a także z Wilna. Do tej licznej grupy dołączy też schola z parafii w Licheniu.

Podczas warsztatów uczestnicy będą m.in. ćwiczyć emisję głosu oraz uczyć się utworów, które wykonają podczas Eucharystii i koncertu. Warsztaty poprowadzi dyrygent pan Hubert Kowalski, który pokieruje niedzielnym koncertem.
Hubert Kowalski to muzyk o wielokierunkowych zainteresowaniach artystycznych. Gra na kontrabasie, śpiewa, komponuje i jest producentem muzycznym. Nie zabraknie też czasu na modlitwę pod pomnikiem Jana Pawła II, poranną jutrznię oraz uroczystą Mszę św. w bazylice. W czasie wolnym młodzi ludzie będą mogli zwiedzić Sanktuarium.

Jeden z utworów, który zostanie zagrany podczas niedzielnego koncertu jest zatytułowany    „Jak stać się 13 apostołem”. Siostry zadedykują go . Jerzemu Matulajtisowi- Matulewiczowi. . Matulewicz urodził się w Lugine koło Mariampola, na Suwalszczyźnie. Był m.in. założycielem Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii a także odnowicielem Zgromadzenia Księży Marianówgospodarzy licheńskiego sanktuarium. Kościół katolicki na Litwie ogłosił rok 2012 - Rokiem Błogosławionego Jerzego Matulewicza. Koncertem pod tak wymownym hasłem siostry eucharystki chcą wpisać się w obchody roku . Jerzego. Chcą także zwrócić uwagę na czyny i postać Błogosławionego, szczególnie osobom świeckim.
Oprócz tego utworu, w czasie koncertu usłyszymy wykonanie takich pieśni jak: „Niech cała ziemia Panu odda cześć”, „Chrystus Pan Boży Syn”, „Podaruj mi swój czas”, „ Niechaj miłość trwa”, „Święte Imię Jezus”.              ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


14 października
Poniedziałek


Dzień Edukacji Narodowej

Św. Małgorzaty M. Alacoque
oraz św. Kaliksta

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 – w intencji uzależnionych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec 18.00
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 9.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Różaniec dla dzieci: 15.30
Różaniec dla dorosłych: po Mszy św. o godz. 17.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

Imieniny obchodzą:
Liwia, Bernard, Kalikst
 
Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rz 1, 1-7
Psalm responsoryjny: Ps 98 (97), 1. 2-3ab. 3cd-4 (R.: por. 2a)
Ewangelia: Łk 11, 29-32
realizacja LM Internet  LM Internet