Matka Boża Bolesna
18
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Ogólnopolska Pielgrzymka Pracowników Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska do Matki Bożej Licheńskiej


Przedstawiciele Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska przybyli dziś do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym ze swoją doroczną pielgrzymką. Wśród tysiąca pięciuset osób znaleźli się pracownicy zakładów wodociągowych i komunalnych z terenu całego kraju.

Jak powiedział Ryszard Wałach, tegoroczne pielgrzymowanie do Lichenia rozpoczęło się w Kaliszu, w Sanktuarium św. Józefa:
„Pielgrzymujemy zawsze do Matki Bożej Licheńskiej i do św. Józefa w Kaliszu podziękować za cały rok, za wszystkie dary, za łaski, którymi nas Matka Boska obdarza. Jest to taka kontynuacjanajpierw pielgrzymujemy do ojca, potem do matki.”

Pielgrzymi przybyli do licheńskiego sanktuarium już wczoraj. Korzystając z pięknej, wiosennej pogody modlili się w lesie grąblińskim, gdzie 162 lata temu Matka Boża objawiła się pasterzowi Mikołajowi Sikatce. Dziś od wczesnych godzin rannych zwiedzali licheńskie sanktuarium. Od godz. 11 modlili się na różańcu w kaplicy Trójcy Świętej w dolnej części bazyliki. Kulminacyjnym punktem pielgrzymi była Msza św. przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej o godz. 12:00. Eucharystii przewodniczył i homilię do zgromadzonych wiernych wygłosił ks. Grzegorz Krząkała, Duszpasterz Krajowy Pracowników Wodociągów, Kanalizacji i Ochrony Środowiska. Księży marianów, opiekunów licheńskiego sanktuarium, reprezentował ks. Wojciech Sokołowski, v-ce przełożony licheńskiej wspólnoty. Msza św. była sprawowana w intencji pracowników wodociągów, kanalizacji, gospodarki komunalnej i ochrony środowiska oraz ich rodzin, a także za pracowników powyższych zakładów, którzy odeszli na wieczny spoczynek do domu Ojca w niebie. Na zakończenie Najświętszej Eucharystii została odmówiona modlitwa zawierzenia pracowników oraz ich rodzin Matce Bożej Licheńskiej.

Ogólnopolska Pielgrzymka Wodociągów, Kanalizacji, Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska do Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Licheńskiej odbyła się po raz czternasty. Uczestniczyli w niej pracownicy zakładów komunalnych i ochrony środowisk m.in. z Warszawy, Gdańska, Krakowa, Tarnowa, Kalisza, Szprotawy, Szczecina oraz Katowic.

Licheń Stary, 11 maja 2012 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


24 lipca 2019
Środa

Rowerowa Pielgrzymka Strzelce Krajeńskie

15. Diecezjalna Pielgrzymka Piesza
z Bydgoszczy na Jasną Górę

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 w intencji chorych
Po Mszy św. błogosławieństwo dla chorych
Nabożeństwa
kościół górny - nawa główna:
Różaniec 17.00
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 – 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00,

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
7.30

Imieniny obchodzą:
Kinga, Krystyna, Olga, Krystyn

Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Wj 16,1-5.9-15
Psalm responsoryjny: Ps 78
Ewangelia:Mt 13,1-9
realizacja LM Internet  LM Internet