Matka Boża Bolesna
Główka42 procesja
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji  księży

Pierwszego lipca Licheńskie Sanktuarium weźmie udział w Ogólnoświatowej Sztafecie Różańcowej w intencji księży. Inicjatywa zrodziła się w irlandzkiej wspólnocie katolików, głównie osób świeckich. Przez dwadzieścia cztery godziny nieustannej modlitwy w 48 sanktuariach na całym globie katolicy będą się modlić w intencji księży.

Idea Corocznej Sztafety Różańcowej jest prosta: w każdym z 48 sanktuariów w ciągu jednego dnia wierni będą modlić się wyznaczoną częścią różańca o ustalonej godzinie, dziękując Bogu za księży i prosząc o wstawiennictwo i opiekę Najświętszą Maryję Pannę. Do północy, 1 lipca 2011, cały świat ma zostać okrążony modlitwą za księży.  

W Licheńskim Sanktuarium modlitwa rozpocznie się 1 lipca  o godz. 11.30 (9.30 czasu GMT). Do modlitewnej sztafety włączymy się jako 20. sanktuarium. Przez pół godziny będziemy modlić się rozważając tajemnice światła, w następujących intencjach: aby każdy kapłan słyszał głos Jezusa, zwracał się do Maryi w momencie potrzeby, głosił prawdę Ewangelii, był świadkiem Jezusa Syna Bożego, a także za naszych biskupów, prezbiterów i diakonów. Modlitwa odbędzie się w nawie głównej licheńskiej bazyliki.

Licheńskie Sanktuarium przejmie modlitewną pałeczkę od sanktuarium w Loreto, a po zakończonej modlitwie przekaże ją sanktuarium na Jasnej Górze.

Sztafeta różańcowa będzie odbywać się w 32 krajach: Argentynie (2 sanktuaria), Australii, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowinie, Brunei, Brazylii, Chinach (indywidualne grupy modlitewne), Filipinach (3 sanktuaria),Francji (2 sanktuaria), Gibraltarze, Hiszpanii, Indiach, Irlandii (2 sanktuaria), Izraelu, Kanadzie, Libanie, Malcie, Meksyku, Niemczech (2 sanktuaria), Nigerii, Nowej Zelandii, Polsce (2 sanktuaria), Portugalii, RPA, Singapurze, Sri Lance, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii (3 sanktuaria), Włoszech (2 sanktuaria), USA (7 sanktuariów),  Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W Polsce w modlitwę włączyły się dwa Sanktuaria: w Licheniu i na Jasnej Górze.

Codziennie wielu biskupów, prezbiterów i diakonów posługuje w parafiach. Oddają całe swoje życie Bogu i Kościołowi. Powołani do tego, by swoim życiem wskazywać na Chrystusa i prowadzić Kościół do Królestwa Bożego. Dzień Sztafety Różańcowej nie jest przypadkowy.  Jan Paweł II ustanowił Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dniem modlitwy o uświęcenie księży. Od 2002 r. właśnie tego dnia na całym świecie katolicy modlą się w tej intencji. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała. Ustanowił ją, dla zakonu wizytek, papież Klemens XIII w roku 1765. Uroczystość tę na cały Kościół rozszerzył papież Pius IX w 1856 r. W 1889 r. papież Leon XIII poświęcił Bożemu Sercu cały rodzaj ludzki.


29 czerwca 2011

Modlitwa Banedykta XVI (155,52 Kb)
ułożona z okazji Sztafety Różańcowej

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


21 lipca 2019
Niedziela

Szesnasta Niedziela Zwykła
 
I Ogólnopolska Pielgrzymka Różańcowa

Rowerowa Pielgrzymka Strzelce Krajeńskie

15. Diecezjalna Pielgrzymka Piesza z Bydgoszczy na Jasną Górę

I Międzynarodowy Licheński Festiwal Muzyki Organowej
godz. 14.30 Jan Van Mol (Antwerpia)

Być dla innych jak Maryja
Rekolekcje o budowaniu relacji z ludźmi

 
PROGRAM POSŁUGI
 
Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół dolny - kaplica Trójcy Świętej:   (w czasie Festiwalu Muzyki Organowej)
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
kościół górny - nawa główna:
Różaniec 17.00
Apel Maryjny 21.00
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 9.00 – 16.00


Kościół św. Doroty
Msze Święte
8.30, 10.30, 20.00
Nabożeństwa
Godzinki ku czci Najświętszej
Maryi Panny lub różaniec 8.00

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza Święta
8.00

Imieniny obchodzą:
Andrzej, Daniel, Wiktor

Zwykły okres liturgiczny
IV tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: zielony
Rok liturgiczny: C, I

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Rdz 18,1-10a
Psalm responsoryjny: Ps 15 
Drugie czytanie: Kol 1,24-28
Ewangelia: Łk 10,38-42
realizacja LM Internet  LM Internet