Matka Boża Bolesna
p
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Ogólnoświatowa Sztafeta Różańcowa w intencji  księży

Pierwszego lipca Licheńskie Sanktuarium weźmie udział w Ogólnoświatowej Sztafecie Różańcowej w intencji księży. Inicjatywa zrodziła się w irlandzkiej wspólnocie katolików, głównie osób świeckich. Przez dwadzieścia cztery godziny nieustannej modlitwy w 48 sanktuariach na całym globie katolicy będą się modlić w intencji księży.

Idea Corocznej Sztafety Różańcowej jest prosta: w każdym z 48 sanktuariów w ciągu jednego dnia wierni będą modlić się wyznaczoną częścią różańca o ustalonej godzinie, dziękując Bogu za księży i prosząc o wstawiennictwo i opiekę Najświętszą Maryję Pannę. Do północy, 1 lipca 2011, cały świat ma zostać okrążony modlitwą za księży.  

W Licheńskim Sanktuarium modlitwa rozpocznie się 1 lipca  o godz. 11.30 (9.30 czasu GMT). Do modlitewnej sztafety włączymy się jako 20. sanktuarium. Przez pół godziny będziemy modlić się rozważając tajemnice światła, w następujących intencjach: aby każdy kapłan słyszał głos Jezusa, zwracał się do Maryi w momencie potrzeby, głosił prawdę Ewangelii, był świadkiem Jezusa Syna Bożego, a także za naszych biskupów, prezbiterów i diakonów. Modlitwa odbędzie się w nawie głównej licheńskiej bazyliki.

Licheńskie Sanktuarium przejmie modlitewną pałeczkę od sanktuarium w Loreto, a po zakończonej modlitwie przekaże ją sanktuarium na Jasnej Górze.

Sztafeta różańcowa będzie odbywać się w 32 krajach: Argentynie (2 sanktuaria), Australii, Austrii, Belgii, Bośni i Hercegowinie, Brunei, Brazylii, Chinach (indywidualne grupy modlitewne), Filipinach (3 sanktuaria),Francji (2 sanktuaria), Gibraltarze, Hiszpanii, Indiach, Irlandii (2 sanktuaria), Izraelu, Kanadzie, Libanie, Malcie, Meksyku, Niemczech (2 sanktuaria), Nigerii, Nowej Zelandii, Polsce (2 sanktuaria), Portugalii, RPA, Singapurze, Sri Lance, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii (3 sanktuaria), Włoszech (2 sanktuaria), USA (7 sanktuariów),  Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

W Polsce w modlitwę włączyły się dwa Sanktuaria: w Licheniu i na Jasnej Górze.

Codziennie wielu biskupów, prezbiterów i diakonów posługuje w parafiach. Oddają całe swoje życie Bogu i Kościołowi. Powołani do tego, by swoim życiem wskazywać na Chrystusa i prowadzić Kościół do Królestwa Bożego. Dzień Sztafety Różańcowej nie jest przypadkowy.  Jan Paweł II ustanowił Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, dniem modlitwy o uświęcenie księży. Od 2002 r. właśnie tego dnia na całym świecie katolicy modlą się w tej intencji. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa przypada w pierwszy piątek po oktawie Bożego Ciała. Ustanowił ją, dla zakonu wizytek, papież Klemens XIII w roku 1765. Uroczystość tę na cały Kościół rozszerzył papież Pius IX w 1856 r. W 1889 r. papież Leon XIII poświęcił Bożemu Sercu cały rodzaj ludzki.


29 czerwca 2011

Modlitwa Banedykta XVI (155,52 Kb)
ułożona z okazji Sztafety Różańcowej

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


20 maja 2019
Poniedziałek

Wspomnienie dowolne św. Bernarda ze Sieny

PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze Święte
6.00, 7.30, 10.00, 12.00, 16.00, 19.00
19.00 Msza św. w intencji poszanowania życia
Nabożeństwa
kościół górny – nawa główna:
Nabożeństwo majowe: 17.00
Różaniec: 18.00
Apel Maryjny: 21.00
kościół górnykaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00 - 16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00

Kościół św. Doroty
Msze Święte
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Nabożeństwo majowe: 17.30

Imieniny obchodzą:
Aleksander, Bernardyn, Bazyli
 
Okres liturgiczny: Wielkanoc
I tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: C

CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Dz 14,5-18  
Psalm responsoryjny: Ps 115  
Ewangelia: J 14,21-26
realizacja LM Internet  LM Internet