Matka Boża Bolesna
front
SANKTUARIUM MATKI BOŻEJ LICHEŃSKIEJ
BOLESNEJ KRÓLOWEJ POLSKI


 

Sanktuarium
 

Spotkanie opłatkowe dla dziennikarzy

Życzenia błogosławieństwa Bożego, pomyślności, radości oraz sukcesów zawodowych i rodzinnych w nowym roku składali sobie dziennikarze oraz księża marianie podczas dorocznego spotkania opłatkowego w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym (14.01).

Rokrocznie żurnaliści z Konina i okolic przybywają do licheńskiego Sanktuarium, aby w miłej atmosferze spotkać się u progu nowego roku. Jest to czas na chwilę refleksji nad tym, co wydarzyło się w podczas minionych 12 miesięcy, ale także możliwość porozmawiania z opiekunami licheńskiego wzgórza o planach na nadchodzący rok.

Wczorajsze spotkanie rozpoczęło się od odczytania fragmentu Ewangelii wg św. Łukasza o narodzeniu Jezusa Chrystusa. Obecny na spotkaniu ks. Wiktor Gumienny, kustosz Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej, życzył dziennikarzom, aby pomimo natłoku obowiązków zawodowych, potrafili znaleźć czas dla siebie, dla swoich bliskich. Życzył także wielu sukcesów zawodowych i satysfakcji z wykonywanego zawodu, który wymaga wiele poświęceń z ich strony.

Podczas spotkania nie mogło oczywiście zabraknąć wspólnego łamania się opłatkiem, śpiewania kolęd oraz rozmów na różne tematy w miłej atmosferze.

W spotkaniu, które odbyło się w domu pielgrzyma Arka, uczestniczyło około dwudziestu dziennikarzy  mediów lokalnych, regionalnych oraz ogólnopolskich, pracujących na terenie byłego województwa konińskiego. Wśród nich przedstawiciele: TVP, TV Wielkopolska, Radia Merkury, Radia Konin, Radia Zet Gold, www.konin.lm.pl, www.konin24info.pl, www.wkonin.pl, www.konin.naszemiasto.pl, Przeglądu Konińskiego, Kuriera Konińskiego oraz Przewodnika Katolickiego.

Z ramienia Sanktuarium w spotkaniu uczestniczyli: ks. Krzysztof Jędrzejewski MIC, przełożony domu zakonnego, wspomniany ks. Wiktor Gumienny MIC, kustosz Sanktuarium oraz jego zastępca, ks. Sławomir Homoncik MIC.

Licheń Stary, 15 stycznia 2014 r.   

ZAPRASZAMY NA NASZE KANAŁY


16 kwietnia 2021
Piątek

 
Rekolekcje przygotowujące do spowiedzi generalnej PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 

Rekolekcje: Jak przeżyć żałobę? PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 

Maryja - Niewiasta Eucharystii                                                                        
Rekolekcje dla organizatorów i przewodników pielgrzymek. PRZEŁOŻONE NA INNY TERMIN
 
PROGRAM POSŁUGI

Bazylika
Msze św.
7.30, 12.00, 18.00
Nabożeństwa
kościół górny - kaplica Serca Jezusowego:
Adoracja Najświętszego Sakramentu: 14.00-16.00
Koronka do Miłosierdzia Bożego: 15.00
Różaniec: 15.30

Kościół św. Doroty
Msze św.
7.00, 17.00
Nabożeństwa
Droga Krzyżowa: 16.15

Kościół Matki Bożej
Dziesięciu Cnót Ewangelicznych

Msza św.
7.30

Okres liturgiczny: Wielkanoc
II tydzień psałterza
Kolor szat liturgicznych: biały
Rok liturgiczny: B, I
 
CZYTANIA Z DNIA
Pierwsze czytanie: Dz 5, 34-425
Psalm responsoryjny:Ps 27
Ewangelia: J 6, 1-15
realizacja LM Internet  LM Internet